Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinebudowajablonkig2 blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: DOM W JABŁONKACH (G2)
73188 odwiedzin | wpisów: 227, komentarzy: 894, obserwuje: 149
 

Dalmierz laserowy - nowy nabytek

autor: budowajablonkig2 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

W końcu dotarł dalmierz laserowy za całe 16$ prosto z Chin. Przy okazji black friday zamówiłem sobie na AliExpress.

Przetestowałem i od teraz na dłuższe odcinki miarka idzie w odstawke. 

W styczniu pojawiają się ekipy w celu dokonania pomiarów tj:

1. Drzwi zewnętrznych - będą Wikęd TermoPrestige Lux wzór 25 - Winchester oraz wzór 26D model Premium natomiast miedzy wiatrołapem a garażem wersja Normal - ważne aby drzwi miały próg.

2. Bramy garażowej - wybór padł na Wisniowskiego UniPro 4cm rozmiar 5000x2250 kolor Winchester bez przetłoczeń z napędem Somfy - Metro 1000 (pasek) 2 piloty + fotokomorki w świetle wjazdu. 

Miałem również propozycje w/w zestawu z napędem Beninca Jim3 czy Jim4 lecz był to głośniejszy napęd od Somfy i gwarancja tylko 2 lata. Wiśniowski z Somfy - to 5 lat gwarancji - obowiązek wykonania dwóch przeglądów w całym tym okresie - koszt coś koło 200 pln. Dlatego tez taki wybór. Rozważałem tez innych producentów tj Hormann czy Novoferm ale jednak będzie Wisniowski.

Termin tynków zaklepany 5-10 kwietnia - wybór padł na Knauf Diamant.

Casting na ekipę od elewacji trwa, w styczniu spotkam się jeszcze z dwoma wykonawcami i wyłonię w końcu tego, który ogarnie mi elewacje.

Zastanawiam się jeszcze tylko nad producentem tynku - napewno Silikonowy i czy robić oświetlenie w podbitce. Podbitką na 90% będzie w kolorze Winchester - PCV chyba Boryszew. 

Przy okazji dla wszystkich odwiedzających i czytających bloga - Wszystkiego Najlepszego w nowych 2018 roku. 
Płyty OSB na Strych

autor: budowajablonkig2 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Brak wpisów nie oznacza, że nic się nie dzieje :) 

Jak to inwestor użera się z potencjalnymi kolejnymi wykonawcami. Z jednymi jest przyjemna rozmowa tak jak z p. Piotrem od bramy garażowej  :) za jakiś czas znajdzie się wpis na ten temat. Generalnie w skrócie na 99% będzie Wiśniowskiego z napędem Metro.

Tym czasem dziś w końcu zebrałem się i zamówiłem płyty OSB grubość 22 mm na strych. Według moich pomiarów wyszło, że wystarczy mi 21 sztuk. Prawdopodobnie, podczas świat bedzie czas aby zrzucić zbędne kg ;) i zabiorę się za ich układanie. Lekkie nie są ;(

A oto i one dojechały.

Najważniejsze, że elektryk umówiony na styczeń wraz z hydraulikiem. Choć w dalszym ciągu nie rozpisałem pstryczków elektryczkow co gdzie i jak ma być. Jak o tym myśle zaczyna mnie boleć głowa. 

Podpisałem umowę na tynki, które będą realizowane w kwietniu. Tutaj też miałem rozmowy z kilkoma osobami. Nawet sie umówiłem z jednym ale gdy chciałem podpisać umowę ten zaczął kręcić, że nie koniecznie, że nic nie może zagwarantować i abym sobie znalazł rezerwowego wykonawcę... powiedziałem mu, że urwał się z choinki. Nie będę rozmawiał na dwa frontu i kogoś wystawiał wiec mu podziękowałem i podpisałem umowę z wykonawca, który nie miał z tym problemu.

W dalszym ciągu rozglądam się za ekipa od elewacji a także za ekipa od wylewek. Ci od elewacji doprowadzają mnie do szału, wszyscy nie słowni, zero punktualności gdy sie umawiam na budowie, nie odbierają telefonów - generalnie mam ich po dziurki w nosie, gdym miał rusztowanie i więcej czasu to chyba sam bym wskoczył i okleili styropianem. Ech...