Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Czas wqr....

Data dodania: 2018-05-30
wyślij wiadomość

Dziś miał przyjechać zamówiony styropian bezposrednio od producenta Termo Organiki, dzwonię do miejsca gdzie zamawiałem i dostaje info, że nie właśnie mieli dzwonić... handlowiec wylał maila w dniu dostawy, że nie wyprodukują super styropianu, który tak reklamują bo Qw.... nie maja surowca i nie są wstanie określić kiedy go będą posiadać. 

I jak tu się nie wkur... jak wszystko poustawiane, w długi weekend miało nastąpić rozkładanie styropianu bo hydraulik w boksie startowym czeka. W poniedziałek 4.06 miał rozkładać podłogówkę a wylewkarz umówiony na 11.06. 

Jak tak duży producent jak Termo Organika, może sobie pozwalać na coś takiego... urwali się z choinki. Handlowiec z Termo Organiki nie odbiera telefonów... Gdybym wiedział to bym sobie ich odpuścił i wybrał innego producenta z ich produktem premium. A tu widzę reklamy z Omena itd a produkt wirtualny bo nie maja surowca aby go wyprodukować to na cholerę go oferują i przyjmują zamówienia gdy się nie jest wstanie sprostać zamówieniom i zreazliowac je na czas. Zrozumiałbym jeszcze gdyby, mnie poinformowano w Poniedziałek ale nie w dniu dostawy....

Oczekuje rekompensaty finansowej od producenta w związku z zaistniała sytuacja. Zaraz będę miał problem z hydraulikiem i wylewkarzem. Sorry ale jak samolot się opóźnia to klient ma wypłacaną rekompensatę z tytułu opóźnienia lotu. 

 5Komentarze
Data dodania: 2018-05-30 18:13:25
Ja mam zakupiony styropian grafitowy na ocieplenie stropodachu wylewanego oraz ścian szczytowych - styropian również z Termo Organiki, bezpośrednia dostawa od producenta. Póki co nie potrzebuję go na budowie, ale będę potrzebował za około miesiąc. Teoretycznie miałem dać znać około 3-5 dni przed terminem - myślicie, że jest się czym martwić i powinienem poprosić, żeby przywieźli go wcześniej?
odpowiedz
avka
Data dodania: 2018-05-31 08:50:24
styropian
Spróbuj jeszcze swisspoor lambda 100 z PHU Lingo hurtownia styropianu
odpowiedz
Data dodania: 2018-05-31 09:18:40
Już zapłacone... wiec jestem zmuszony czekać. Ponadto nie przyjmują mniejszych zamówień poniżej 100 paczek. Choć to jest do załatwienia ale w to się nie bawią a szkoda.
odpowiedz
Odpowiedź do avka
Data dodania: 2018-06-02 16:48:46
co producent na to?
odpowiedz
Data dodania: 2018-06-02 19:46:55
Brak informacji do dziś... wiec mam ich w poważaniu. W miejscu gdzie składałem zamówienie i płaciłem dokonałem zmiany producenta na Swisspor o lepszej lambdzie 0,030 EPS 100. Potwierdzone, że są wstanie dostarczyć, wiec teraz kwestia logistyczna i prawdopodobnie do 08.06 dostarczą na budowę. https://www.swisspor.pl/termoizolacja/swisspor-DACH-PODLOGA/LAMBDA-100-dach-podloga A termoorganika niech sie goni... jak nie odbierają telefonów i sami nie wiedzą kiedy mogą wyprodukować to mam ich w poważaniu. A myślałem, że zamówię u nic na elewację. Teraz rozważam zakup na elewację Knauf etixx
odpowiedz
Odpowiedź do aniabudujeoberona

Wybór padł na TermoOrganika TERMONIUM PLUS lambda

Data dodania: 2018-05-25
wyślij wiadomość

W dniu dzisiejszym złożyłem zamówienie na styropian na podłogę. Wybór padł jednak na najlepszy styropian podłogowy - grafit z EPS100 z bardzo niską lambdą 0,31 lepszego nie znalazłem.

Cenowo wychodzi mnie to 278zł za m3, czyli 83,40zł za paczkę, łącznie zamówione 62 paczki na parter i piętro.

Miałem również ofertę za 81,60 lecz gdy sprawdziłem firmę w KRS zwróciłem uwagę, że otwarta 3mc temu, dostałem odpowiedź na swojego maila lecz nikt z imienia i nazwiska się nie podpisał wiec nie wzbudzili we mnie zaufania aby tam złożyć zamówienia.


1Komentarze
avka
Data dodania: 2018-05-25 17:14:11
Styripian
Bardzo dobry wybór. Też taki zamawiam na podłogę. To jest nowość bo wcześniej termoorganika miała grafit tylko EPS 60 co napodloge był za miekki
odpowiedz

Instalacja wewnętrzna Wod-Kan

Data dodania: 2018-05-23
wyślij wiadomość

Hydraulik wrócił na budowe rozkłada rurki od wody i robi podejścia. Niestety w dolnej łazience przecięte zostały dwa kable, zapomniałem powiedzieć aby się wstrzymali bo nie byłem pewien jak idą kable. Trudno trzeba będzie położyć na je od nowa. 


2Komentarze
pat_pi  
Data dodania: 2018-05-23 23:23:32
Rurki wodne masz nieprzymocowane do posadzki pewnie z tego powodu aby nie przebić izolacji poziomej. Ale pamiętaj, że one będą pracować. Znam budynki gdzie pracujące rurki nie pozwalają ludziom spać.
odpowiedz
Data dodania: 2018-05-24 08:54:47
Tak brak jest mocowania aby nie przebijać izolacji - wg. wytycznych mojego kierownika budowy. Jeśli chodzi o prace rurek o to się nie martwię, szczelne ułożenie styropianu i ciężar posadzki i wszystko gra.
odpowiedz
Odpowiedź do pat_pi

Grzanie papy - pozioma izolacja

Data dodania: 2018-05-20
wyślij wiadomość

Dziś z teściem w końcu weszliśmy na budowe, p. Tomek niestety nie ogarnął na czas poprawek, które wskazał kierownik i nie było posprzątane wiec musiałem czekać co generuje kolejne opóźnienia. 

Tynkarz będzie musiał wrócić, nadal dwa gniazda krzywo obsadzone.. a prosiłem aby sprawdzić wszystkie laserem krzyżowym.

Wspólnie z teściem udało nam się przez niedziele zrobić: Salon, kuchnie, spiżarnie, łazienkę, wiatrołap i kotłownie. Został jeszcze garaż... gdybysmy zaczęli zgodnie z planem w sobotę skończyli byśmy wszystko a tak niestety wszystko musi poczekać do kolejnego weekendu... i jak tu się nie wkurwiać. Sorry jestem i będę wymagający bo płace ciężko zarobione pieniądze, i u mnie na budowie wszystko ma być zrobione zgodnie ze sztuka i ustalonym czasie.  

A propo komentarzy pod wpisem bardzo proszę nie tylko ja wspominam jak powinno się wykonywać pozioma izolacje. 

Ps. Bloga czyta ten kto ma ochotę, jeden wyniesie coś z niego inny nie - żyjemy w wolnym kraju! Chcesz robić izolacje z folii „your choice”
15Komentarze
Data dodania: 2018-05-20 20:18:32
Jaką grubość ocieplenia będziesz miał na dole?
odpowiedz
Data dodania: 2018-05-20 21:44:44
Niestety upcham tylko max 11cm styropianu na podłodze. Dlatego tez w pierwszej warstwie, położę, styropian 5cm a potem pójdzie na to płyta PIR 6cm, która ma bardzo niska lambdę tj. λ = 0,023 (W/mK dzięki czemu odzyskam to co spierd... mi mój wykonawca czyli nie zastosował się do projektu i nie przyjął 15cm dla styropianu.
odpowiedz
Odpowiedź do jablonki_4
Data dodania: 2018-05-21 12:29:18
A wykonawca co na to? Ja bym go obciążył kosztami zastosowania droższej izolacji.
odpowiedz
Odpowiedź do budowajablonkig2
Data dodania: 2018-05-21 13:21:51
Stosowna kwota została odjęta od ustalonego wynagrodzenia na poczet zastosowania droższych materiałów izolacyjnych na gruncie.
odpowiedz
Odpowiedź do jablonki_4
avka
Data dodania: 2018-05-21 09:56:19
Anatak
Czy oprócz tych krzywo osadzonych puszek masz jeszcze jakieś uwagi do tynków?
odpowiedz
Data dodania: 2018-05-24 17:50:09
To co napisze chciałbym aby niebyło odbierane jako coś negatywnego i przekreślało ekipę! Nikt nie jest idealny. Powiem tak, sam szukałem ekipy przez pryzmat opinni i pomimo wielu pozytywnych opinii w internecie m.in na muratorze - to na budowie inwestor nie może zaufać bezgranicznie żadnej zewnętrznej ekipie i musi pilnować swojej budowy. Efektu WOW nie było, usługa wykonana na dobrym poziomie z poprawkami. Polecam aby przy odbiorze był kierownik budowy nie zależnie, jaka ekipa będzie robić tynk. Poprawki: było brak kilku kątów, dwóch pionów oraz kilka zatynkowanych puszek (tego do tej pory nie mogę zrozumieć ja to można zatankować) oraz krzywo obsadzone puszki. Nie mniej jednak tynk położony jest ładnie i mam nadziej, że nic się nie będzie z nim działo. Na plus jest to, że ekipa przyznaje się do błędów, nie dyskutuje i poprawia, dlatego też pomimo moich kilku uwag można jej zaufać lecz niestety trzeba sprawdzać (np: szukać puszek) dlatego opinie to jedno a rzeczywistość na budowie to drugie. Nie mam zamiaru wychwalać czy tez krytykować. Opinia ta jest neutralna i powinna dać wszystkim do myślenia. Jestem wymagającym inwestorem i każdy powinien być w końcu codziennie nikt nie wydaje po kilkadziesiąt tysięcy zł. Zleceniodawca oczekuje dobrze wykonanej pracy a wykonawca terminowej bezproblemowej płatności. A czasem jest tak, że jak chodzi o pieniądze to szybko się ktoś zjawia gorzej z tym rzetelnym wykonaniem... Jedno na co należy również zwrócić uwagę to ustalić wcześniej - patrz tez umowa co jest liczone w obmiarze (ten tez winien być zrobiony wcześniej a nie liczyć na oko) odliczać powinno się duże powierzchnie m.in duże okna tarasowe (u mnie nie zostało) Ok były obrabiane glify choć wg. mojego kierownika nie powinno się tych metrów liczyć do obmiaru. Druga sprawa tym bardziej nie powinna być liczona pow. bramy garażowej do obmiaru - u mnie jest 5m. Stanowczo podkreśliłem, że tego nie wliczamy gdyż zdanie wykonawcy było inne lecz w końcu doszliśmy do porozumienia. Mój dobry znajomy na Śląsku robi tynki maszynowe i sam mi mówił, że bramy nigdy nie liczy tak samo duże okna odlicza. Zatem to należy sobie uprzednio wyjaśnić z wykonawca aby później nie było spięć na budowie. Obowiazkowo róbcie obmiar sami lub poproście o to kierownika budowy jeśli nie posiadacie dalmierza. Praktyką nieuczciwych tynkarzy jest, że potrafią doliczać metry górka a inwestor nie sprawdza i płaci jak mu powiedzą. U mnie obmiar po tynkach wykonywał ze mną kierownik i to co potem p. Tomek przekazał mieściło się w granicach błędu - wiec co do tego nie mam zastrzeżeń. Praca przy tynkach jest ciężka lecz wszystko powinno być wyceniane w granicach rozsądku ponieważ inwestorzy swych pieniędzy nie wygrywają na loterii. Ekipą żądającym sobie powyżej rynkowej za m2 powinno się dziękować nie dajcie się robić w balona. Nie będą mieli zleceń to będą musieli się dostosować do rynku.
odpowiedz
Odpowiedź do avka
green  
Data dodania: 2018-05-21 11:25:34
witam
w jakim celu ta izolacja? wydaje mi sie, iż woda od dołu zawsze do góry jakoś znajdzie miejsce i wejdzie, a od góry przecież woda ci nie grozi, więc jaki jest sens kładzenia papy? Pytam bo rozważam za/przeciw takiej hydroizolacji. Nie smarujesz tego wcześniej jakimś podkładem-dysperbitem??
odpowiedz
Data dodania: 2018-05-21 12:58:41
Przecież izolacja pozioma musi być, to nie jest jakieś widzimisię inwestora tylko działanie zgodnie ze sztuką budowlaną. Jeżeli pod pierwszą warstwę ścian dawana była papa to logicznym jest zastosowanie papy także na izolację podłogi, mamy wtedy ciągłość izolacji tego samego rodzaju, łatwiej ją ze sobą połączyć w sposób szczelny, przed kładzeniem papy podłoże przydałoby się zagruntować podkładem.
odpowiedz
Odpowiedź do green
Data dodania: 2018-05-21 13:20:40
Wpisz sobie w do wujka Google hasło: podciąganie kapilarne wody z gruntu i poczytaj. Na zachodzie stosuje się zawsze papę jako izolacje przeciwwilgociowa, u nas w Polsce idzie się na skróty i ludzie kładą folie, która nie jest izolatorem (tylko pseudo izolacja) - ich wybór. U mnie jak już wspominałem na blogu poziom wód gruntowych jest rożny w zależności od pory roku i kształtuje się od 1,7 do 2m, a tez wiadomo, ze to się może zmieniać zarówno na lepiej i gorzej. Zatem decyzja o zastosowaniu właściwej izolacji na chudziaka czyli papy, aby zatrzymywać ew. wilgoć właśnie z gruntu. A dysperbit to sobie można, papa elegancko się klei do betonu a dodatkowo jest grzana na zakład jedna z druga i z zakładami, które wychodzą spod ścian, wiec jest ciągłość izolacji i nic się nie przedostanie powyżej papy. Ja buduje dom dla siebie wiec chce spać spokojnie a nie martwić się, jak potem zwalczyć wilgoć lub ew. grzyb.
odpowiedz
Odpowiedź do green
green  
Data dodania: 2018-05-21 22:17:01
Wiem o podciąganiu kapilarnym i o tym, że należy kłaść papę/folię pod pierwszą warstwę pustaków. Zgadzam się, także z tym aby odizolować podłogę. Kwestia tego czy jest sens pchać pieniądze i robić robotę przy papie, czy nie wystarczy sama folia wywinięta na ścianę, warto pamiętać iż będzie tam ogrzewanie podłogowe. Jeżeli chodzi o podciąganie kapilarne to folia powinna wystarczyć, a jeśli chodzi o podchodzenie wody, to ona zawsze znajdzie wejście...
odpowiedz
Odpowiedź do budowajablonkig2
Data dodania: 2018-05-21 23:33:51
Folia nie jest izolacją, ponadto w jaki sposób połączysz ta folie spod ścian z ta folią na chudziaku (zgrzać nie zagrzejesz) w nie przerywalby sposób... a dwa izolacji nie powinno się wywijać na ściany!! Izolacja pozioma winna być w poziomie
odpowiedz
Odpowiedź do green
kamia2  
Data dodania: 2018-05-23 21:02:36
Kurcze czytam twoje wywody i aż mi żal. Kolejny mądry. To jak piana i wełna. Życzę powodzenia ale przez Twoje komentarze i odpowiedzi wobec innych osob nie da się czytać tego bloga. Ps. Nie masz co odpisywać na moja wypowiedź bo i tak ona mnie nie interesuje, chyba że będzie to kolejny popis przed innymi czytelnikami. Pozdrawiam
odpowiedz
Odpowiedź do budowajablonkig2
pat_pi  
Data dodania: 2018-05-23 23:20:51
A czy ta papa którą zastosowałeś może być stosowana wewnątrz pomieszczeń? Tak pytam bo jedyna jaką znalazłem jest Szybki profil SBS. Ja nie zastosowałem papy z uwagi na wyziewy oparów.
odpowiedz
Odpowiedź do kamia2
green  
Data dodania: 2018-05-26 20:52:48
na tych zrzutach z telefonu co zamieściłeś brakuje folii ;-)na papę powinna być folia, a następnie styropian, żeby nie wchodził w reakcję z papą. Ja też robię dom dla siebie i chce wszystko poprawnie wykonać. Podczas rozmowy z hydraulikiem, podważył on zasadność układania papy, stąd też było moje pytanie. Mój dom jest położony na skrapie, część pomieszczeń jest na równo z ziemią, a część pod ziemią, dodatkowo zakładam ogrzewanie podłogowe, dlatego zastanawiam się nad sensem papy. Pierwotnie miałem ją układać, nawet zakupiłem kilka rolek w pewnym markecie budowlanym "C...a", gdzie były na gazetce, ale większość oddałem zostawiając rolki które pójdą na izolacje balkonu.
odpowiedz
Odpowiedź do pat_pi
Data dodania: 2018-05-26 22:14:36
Brakuje bo jeszcze nie została położona ;) zostanie jak dotrze styropian.
odpowiedz
Odpowiedź do green

Materiał na poziomą izolacje chudziaka

Data dodania: 2018-05-16
wyślij wiadomość

W związku z tym, że w miejscu gdzie realizowana jest moja budowa na podstawie przeprowadzonych badań gruntu ustalono, że poziom wód gruntowych jest na poziomie 1.7-1.9m i może się zmniejszać w zależności od pory roku (opady, roztopy etc) 

Zgodnie z sugestią mojego kierownika budowy w takim przypadku należy zadbać o poziomą izolacje posadzki, aby zapobiec kapilarnemu podciaganiu wody/wilgoci. U mnie za izolacje na chudziaku posłuży papa termozgrzewalna, zgrzana z zakladami papy, które wystają spod ścian. 

Nie idę w oszczędności jak większość inwestorów i nie będę kładł samej folii, ponieważ folia nie izoluje od wilgoci (nie ważne jak gruba by ona była). Na chudziak pójdzie papa 5.2mm, potem folia (aby oddzielić papę od styropianu) potem pójdzie warstwa styropianu, a potem kolejna warstwa z płyt PIR, folia i ogrzewanie podłogowe. 

Czekam na poprawki ze strony ekipy tynkarskiej i mam nadzieje, że w weekend zabiorę się za grzanie papy. 

A oto i papa, 23 rolki, po 5m2 w rolce, czyli łącznie 115m2.

Papa marki Matizol Uni Standard W-PYE PV 250 S52 (grubość 5.2mm bardzo gruba nie da się przerwać ręcznie!) zakupiona w Castoramie z wyprzedaży po 25zł za rolke. 

W sumie koszt 575 pln versus koszt 2 warstw folii budowlanej każdy może sobie wyliczyć czy warto oszczędzać niecałe 300zł. Bez porównania po położeniu nie martwię się, ze ktoś uszkodzi izolacje. 


13Komentarze
Data dodania: 2018-05-16 15:09:16
Też sam grzałem. Potrzebna jest jedna osoba bo samemu ciężko. Osoba powinna mieć szczotkę by dociskać papę i ew pręt zbrojeniowy do rozwijania.
odpowiedz
Data dodania: 2018-05-16 15:37:50
Sam nie będę wspierać będzie mnie teść
odpowiedz
Odpowiedź do jablonki
jwrkris
Data dodania: 2018-05-16 21:04:54
Podlogowka plus papa
Czy w domu będzie ogrzewania podlogowe? Jesli tak to czy nie boicie sie że będzie smierdzialo papą w domu?
odpowiedz
Data dodania: 2018-05-16 21:41:08
Podlogowka będzie w 100%, grzejniki będą tylko drabinki elektryczne w łazienkach. Nie wiem gdzie naczytałeś się głupot o tym, że papa śmierdzi od podłogówki ale to tak jak z tynkami cementowo-wapiennymi, które lepiej oddychają.... względem gipsowych. Jak się wszystko zagruntuje i nałoży farbę i styropian na zewnątrz 20cm to, która strona maja oddychać... Czasem pseudo budowniczy chcą zabłysnąć w necie ale im to nie wychodzi a innym tylko mieszają w głowach.
odpowiedz
Odpowiedź do jwrkris
avka
Data dodania: 2018-05-17 11:26:55
Podlogowka
Marcin wspominałeś o drabinka elektrycznych w łazienkach. Pytanie czy to lepsze rozwiązanie bo mój instalator proponuję mi drabinki ale podłączone w obieg podłogowe. Pytanie które rozwiązanie jest lepsze?
odpowiedz
Data dodania: 2018-05-17 13:18:07
Wręcz powiedziałbym zmień instalatora..., nie miesza się układów, gdyż jest to nie efektywne, piec kondensacyjny musi się rozdwajać i grzać raz niska raz wyższa temperatura aby obsłużyć grzejniki co wpływa na większe zużycie gazu. Oczywiście instalator zaraz doradzi aby drabinki wpiąć w obieg podłogówki efekt będzie taki, że będą one tylko ledwo letnie - wiec znów lipa. Nie rozumiem ludzi co robią podłogówkę na dole a grzejniki na górze tyle mitów jest a prawda jest taka, że należy obowiązkowo brać sterowniki do pokojów i cieszyć się ustawnoscia pokoi, mniejszym zużyciem gazu etc. Żadnych mieszanych instalacji, jak podlogowka to tylko w 100%
odpowiedz
Odpowiedź do avka
maja2gl  
Data dodania: 2018-05-17 14:16:04
zakładając że w łązience jest także podłogówka można spokojnie podpiąć grzejniki pod podłogówkę; zimą i tak będzie ciepło a jak się nie grzeje już podłogi to można zawory przykręcić i grzać tylko drabinki (np teraz grzejemy tylko w łazience wieczorami - nie ma wilgoci i ręczniki są suche);
odpowiedz
Odpowiedź do avka
kamia2  
Data dodania: 2018-05-18 12:12:54
My mamy podłączone drabinki do podłogowe i założone grzałki do prądu, aby w lecie można było zwiększyć temperature gdy będzie taka potrzeba.
odpowiedz
Odpowiedź do maja2gl
avka
Data dodania: 2018-05-17 13:31:03
Podlogowka
Obieg ma być podłączony z podlogowki. Ale też mnie właśnie zastanowiło że w okresach przejściowych kiedy podłoga będzie grzałka na minimum taka drabinka nie będzie spełniała swojej roli. No chyba że miejsce na ręcznik.
odpowiedz
Data dodania: 2018-05-17 13:45:56
To co musiałabyś zapłacić instalatorowi za dodatkowe rury do tej drabinki z podłogówki przeznacz na drabinkę elektryczna.
odpowiedz
Odpowiedź do avka
Data dodania: 2018-05-18 10:39:54
Ja wybrałem rozwiązanie grzewcze w 100% składające się podłogówki ALE w łazience na dole, u góry i pralni będą grzejniki drabinkowe z grzałkami elektrycznymi. Własnie na okresy przejściowe. Wszystko wpięte do rozdzielaczy podłogowych z pełną świadomością uzyskiwanej temperatury. Dodatkowo w garażu przewidziałem też jeden grzejnik pracujący na tej samej temperaturze np. na suszenie sprzętu narciarskiego.
odpowiedz
sagi87  
Data dodania: 2018-05-20 08:42:56
na przyszłość taka rada nie kupujcie papy w castoramie bo to tylko przypomina pape, lepiej jechać na skład z art dachowymi i kupić papę cieńszą ale na porządnym zbrojeniu. Jeżeli papa bez problemu się rozdziera to jest to niestety g...
odpowiedz
Data dodania: 2018-05-20 19:58:04
Wszystkie na składach byly o kant dupy, ta z castoramy jest na grubszym zbrojeniu i ma 5,2mm grubości Srry ale nie przerwiesz jej ręcznie, nawet ciężko się ja tnie nożem do tapet... wiec porównywałem produkty i jednak ta grubsza z castoramy była lepsza. Wiec niezgodne się z twoja wypowiedzią
odpowiedz
Odpowiedź do sagi87
budowajablonkig2
ranga - mojabudowa.pl lider
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 258792
Komentarzy: 1665
Obserwują: 360
On-line: 9
Wpisów: 120 Galeria zdjęć: 2307
Projekt DOM W JABŁONKACH (G2)
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Mazowieckie
ETAP BUDOWY - Brak
ARCHIWUM WPISÓW
2020 lipiec
2020 czerwiec
2020 maj
2020 kwiecień
2020 marzec
2020 luty
2019 grudzień
2019 październik
2019 wrzesień
2019 sierpień
2019 lipiec
2019 czerwiec
2019 maj
2019 kwiecień
2019 marzec
2019 luty
2019 styczeń
2018 grudzień
2018 listopad
2018 październik
2018 wrzesień
2018 sierpień
2018 lipiec
2018 czerwiec
2018 maj
2018 kwiecień
2018 marzec
2018 luty
2018 styczeń
2017 grudzień
2017 listopad
2017 październik
2017 wrzesień
2017 sierpień
2017 lipiec
2017 czerwiec
2017 kwiecień
2017 marzec

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik
Inne blogi dla projektu DOM W JABŁONKACH (G2):
majolika.mojabudowa.pl - wpisów: 530
michal85.mojabudowa.pl - wpisów: 468
msz-n.mojabudowa.pl - wpisów: 418
arlenka.mojabudowa.pl - wpisów: 417
ekodom.mojabudowa.pl - wpisów: 405
piasek.mojabudowa.pl - wpisów: 339
albatros2.mojabudowa.pl - wpisów: 278
tysia827.mojabudowa.pl - wpisów: 263
seven.mojabudowa.pl - wpisów: 231
zremba.mojabudowa.pl - wpisów: 216
jahu11.mojabudowa.pl - wpisów: 216
akinom666.mojabudowa.pl - wpisów: 201
lusiek.mojabudowa.pl - wpisów: 197
wilczyca32.mojabudowa.pl - wpisów: 193
czteryem.mojabudowa.pl - wpisów: 189
virgo2.mojabudowa.pl - wpisów: 188
zabki2015.mojabudowa.pl - wpisów: 187
tomasznowak29.mojabudowa.pl - wpisów: 186
krzycho63.mojabudowa.pl - wpisów: 185
dorka-roman.mojabudowa.pl - wpisów: 173
bajkowydworek.mojabudowa.pl - wpisów: 165
domwpiaskowcu.mojabudowa.pl - wpisów: 161
piekar.mojabudowa.pl - wpisów: 156
ewaiadam.mojabudowa.pl - wpisów: 146
wybudujeadasia.mojabudowa.pl - wpisów: 144
miszszel.mojabudowa.pl - wpisów: 144
dom-azyl.mojabudowa.pl - wpisów: 144
sloneczna.mojabudowa.pl - wpisów: 143
tomczdz.mojabudowa.pl - wpisów: 142
perelka2009.mojabudowa.pl - wpisów: 141
patrycjacha.mojabudowa.pl - wpisów: 138
marzenianasze.mojabudowa.pl - wpisów: 136
aaaa-meble.mojabudowa.pl - wpisów: 136
asiakrzysztof.mojabudowa.pl - wpisów: 134
pszczolka.mojabudowa.pl - wpisów: 133
pretaporter.mojabudowa.pl - wpisów: 133
zacisze.mojabudowa.pl - wpisów: 132
wersjade.mojabudowa.pl - wpisów: 131
murekzone.mojabudowa.pl - wpisów: 130
kadmax-bw.mojabudowa.pl - wpisów: 130
pogodny1ja.mojabudowa.pl - wpisów: 125
blue--bell.mojabudowa.pl - wpisów: 125
fryzjereczka.mojabudowa.pl - wpisów: 124
dominka76.mojabudowa.pl - wpisów: 124
shagga80.mojabudowa.pl - wpisów: 123
elusiatomek.mojabudowa.pl - wpisów: 123
damariko.mojabudowa.pl - wpisów: 123
szarobialy.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ligota.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ancia9.mojabudowa.pl - wpisów: 121
asiagrzesiek.mojabudowa.pl - wpisów: 120
alaimar.mojabudowa.pl - wpisów: 120
wierzby.mojabudowa.pl - wpisów: 118
wymarzony.mojabudowa.pl - wpisów: 116
wenaplus.mojabudowa.pl - wpisów: 116
oleczka1986.mojabudowa.pl - wpisów: 116
jessicaa.mojabudowa.pl - wpisów: 116
cyprysowo.mojabudowa.pl - wpisów: 115
magnollia.mojabudowa.pl - wpisów: 112
andzias77.mojabudowa.pl - wpisów: 110
beatka80.mojabudowa.pl - wpisów: 109
edyta1988d.mojabudowa.pl - wpisów: 102
ustronny1.mojabudowa.pl - wpisów: 101
feriza.mojabudowa.pl - wpisów: 101
ezelazny.mojabudowa.pl - wpisów: 101
elik2014.mojabudowa.pl - wpisów: 101
monikaiszymon.mojabudowa.pl - wpisów: 100
milionwminute.mojabudowa.pl - wpisów: 100
podkampinosem.mojabudowa.pl - wpisów: 99
pisiares.mojabudowa.pl - wpisów: 99
endialdi.mojabudowa.pl - wpisów: 99
anetta16.mojabudowa.pl - wpisów: 99
serce.mojabudowa.pl - wpisów: 98
seba1.mojabudowa.pl - wpisów: 97
homekoncept32.mojabudowa.pl - wpisów: 96
gwatemala.mojabudowa.pl - wpisów: 96
tictac.mojabudowa.pl - wpisów: 95
nowak110.mojabudowa.pl - wpisów: 95
wiolettapiotr.mojabudowa.pl - wpisów: 94
widoq.mojabudowa.pl - wpisów: 94
nyveien.mojabudowa.pl - wpisów: 94
aleksander2.mojabudowa.pl - wpisów: 94
karolineczka2.mojabudowa.pl - wpisów: 93
budy--grzybek.mojabudowa.pl - wpisów: 93
mokonski.mojabudowa.pl - wpisów: 91
kingailaki.mojabudowa.pl - wpisów: 91
naszemiejsce.mojabudowa.pl - wpisów: 90
magkul.mojabudowa.pl - wpisów: 90
rozwiń