Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinebudowajablonkig2 blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: DOM W JABŁONKACH (G2)
73188 odwiedzin | wpisów: 227, komentarzy: 894, obserwuje: 149

Finalny wybór segmentowej bramy garażowej :)

autor: budowajablonkig2 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

We wcześniejszych wpisach wspominałem o bramie garażowej i byłem już zdecydowany na zakup bramy Wiśniowskiego Unipro profil o grubości 4cm. Jednak zmieniłem zdanie i zakupuje bramę marki Novoferm rozmiar 5000x2250 z napędem Novomatic 563s w kolorze Winchester. Dlaczego?

Czasem jak to mówią nie warto się spieszyć i jak masz czas porównać produkty to zrób to i dokonaj właściwego wyboru.

Historia przedstawia się następująco, brałem pod uwagę jednego dystrybutora w bliskiej odległości mojej budowy. Z jego strony miałem wycenę bramy Wiśniowski oraz Hormann. Jednak gdy poprosiłem o dosłanie jeszcze wyceny trzeciego producenta, którego również posiada w sprzedaży marki tj. Krispol do dziś nie otrzymałem oferty. Z zasady czasem się przypomnę, ale to drugiej stronie winno zależeć na mnie kliencie. A w tym wypadku przysłowiowo mnie olano lub zapomniano o mnie. A ja czegoś takiego nie toleruje. Jestem klientem, wydaje nie małe pieniądze, wiec zadaje pytania, biorę różne konfiguracje i producentów pod uwagę - mam do tego prawo. Jak ktoś nie potrafi tego uszanować i poświęcić mi czasu to sorry - bye bye

W związku z tym  zgłosiłem się w inne miejsce bardziej przyjazne i nastawione na klienta i jego oczekiwania. Mowa o firmie RAPI-Rafał Piwowarczyk, mieszczącej się przy ul. Cymbalistów 6 w Warszawie. Polecam kontakt tel. 601 343 601, http://www.rapi.com.pl/

W biurze poznałem p. Marzenę Piwowarczyk, która poświęciła mi swój czas i przedstawiła zalety kilku bram, które posiada w ofercie. W tym była brama Wiśniowskiego oraz brama firmy Novoferm, którą się mocno zainteresowałem. 

Sam pracuje w branży sprzedażowej, wiec jestem trudnym klientem ale też gdy widzę, że ktoś się stara i nie jest nachalny w oferowaniu mi szczególnie konkretnego produktu a przedstawieniu producentów, których posiada w ofercie i pozostawienie wolnego wyboru klientowi - zyskuje w moich oczach i tak, też było w przypadku p. Marzeny.

Kilku innych sprzedawców od razu skreśliłem bo oferowali mi wyłącznie Wiśniowskiego pomimo, że mieli także innych producentów a tak naprawdę nie wysilili się i nie przedstawili mi żadnej innej alternatywy, nie wysłuchali moich oczekiwań co zaczeło wzbudać moje podejrzenia. Możliwe, że każdy inny klient nie zwróci na to uwagi. Nie mam dowodów ale domniemywam, że za tym wszystkim stoi ostry marketing a takze sowite prowizje za sprzedaż konkretnego producenta, dlatego inne marki, nie mają takiej siły przebicia a wcale nie są gorsze a wrecz nawet lepsze. Tylko jak się o tym ma klient dowiedzieć jak mu się nie przedstawia oferty. Całe szczęscie udało mi się poznać ofertę firmy Novoferm i powiem wam tyle jeśli rozważacie zakup bramy - poszukajcie takiego dystrybutora, który przedstawi wam ofertę 3 producentów do wyboru z uwzględnieniem marki Novoferm i sami podejmicie decyzję.

Dlaczego ja wybrałem Novoferm - m.in z tego względu:

Novoferm jest bramą niemiecką podobnie jak Hormann, wyróżnia się na tle pozostałych bram m.in okuciami bocznymi sekcji które są w kolorze RAL 9002 jak panele od środka ,przez co wizualnie tworzy to jednorodną całość, dodatkowo prowadnice pionowe również mają kolor RAL 9002.Kolejnym atutem tych bram jest fakt że górna blenda jest w kolorze zamawianej okleiny zewnętrznej. Poniższy link do filmu, który przedstawia o co kaman :) https://www.youtube.com/watch?v=dqcycKO4zjs

Z tego co się orientuje w Wiśniowskim prowadnice pionowe w kolorze od wewnątrz są chyba dostępne dopiero w tej droższej wersji Thermo, choć ten profil też nie jest w pełni wykonany wytłoczony z jednego kawałka blachy o grubość 6cm tylko w jakiś sposób łączone aby mieć grubość 6cm.

-Profil Novofermu ma grubość 4,5cm versus Wiśniowskiego UniPro 4cm

- sprężyny skrętne przewidziane na 50.000 cykli natomiast u Wiśniowskiego 20.000 cykli  
- w novoferm lepsza uszczelka na dolnym profilu, w wiśniowskim ta lepsza dopiero w tym droższym modelu. 

- bardzo fajna rzecz jaką umożliwia Novoferm to montażu fotokomórek w świetle bramy zamiast w świetle muru czyt. na elewacji. Wiśniowski nie umożliwia czegoś takiego. Mam dzieci i wiadomo, gra w piłkę, rowery i dzieci równa się ewentualne uszkodzenie fotokomorki na elewacji. Gdy wyrwie się z elewacji wiadmo kłopoty i jeszcze raz kłopoty. Poniższy film przedstawia jak to jest rozwiązane w przypadku tego producenta: https://www.youtube.com/watch?v=sAJHciIXxGE

- Novoferm przewiduje 5 profili przy wysokości bramy 2250 co to dokłądnie oznacza? A to, że są mniej narażone na odkształcenia, u konkurencji Wiśniowskiego występują 4 profile a zarazem wyższe. Przy ciemnych kolorach typu np. Antracyt i szerokich bramach typu 5m podobno robią się banany z profili. Takie opinie można znaleść w sieci  gdy nie zastosuje się dodatkowoych wzmocniej - opcja za dopłatą.

- kolejne różnice Wiśniowski rolki metalowe łożyskowane, Novoferm rolki plastikowe bez łożysk
- dokupienie tzw. radia - sterowanie do bramy wjazdowej w ogrodzeniu  droższe przy Wiśniowskim, gdy wybieramy napęd Somfy około 300pln względem radia do Novofermu.

- W przypadku mojej 5m bramy będzie zamontowany napęd Novomatic 563s umożliwia on wentylacje garażu (podniesienie bramy na wysokość 10 cm na 60 minut)

- Dodatkowo będę miał zamontowany pakiet antywłamaniowy WK2/RC2 (system dodatkowych rygli obrotowych, które automatycznie ryglują bramę po zamknięciu oraz blachy wzmacniające i utrudniające dostęp i odryglowania napędu). Oczywiście są takie ręczne rygle za kilkaset zł do nabycia ale w przypadku napędu automatycznego trzeba pamiętać o jego zwolnieniu w innym wypadku łatwo zerwać pasek lub spalić silnik. Dlatego też takie rygle to półśrodek do stosowania na wypad na weekend. Ja nie lubie półśrodków dlatego też będzie WK2 i nie muszę myśleć wszystko samo się bedzie ryglować z automatu. Tutaj też krótki film na ten temat - https://www.youtube.com/watch?v=Zxg9nwA6tYA 

- kolejna rzecz to zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem palców, poniższy film przedstawia dokładnie o co chodzi - https://www.youtube.com/watch?v=8KUtmqYVJMg

Poniżej różnice widoczne na zdjęciach - znalezione w sieci.

Reasumując, miałem trzy oferty Wiśniowskiego, który wychodził najtaniej ale jak widać nie miał tego co oferuje konkurencja lub miał ale w opcji Thermo, lecz tutaj cenna po prostu nie odpowiada temu co się oferuje klientowi. Drugą oferta to Novoferm delikatnie droższy od Wiśniowskiego jednak grubszy profil bramy o 0,5cm (4,5) i wiele fajnych dodatkowych rzeczy. W zasadzie oferuje to co producent Hormann lecz jest tańszy od niego. Trzecia oferta to oczywiście najdroższa oferta marki Hormann, droższy od Novofermu ale to raczej z tego powodu, że producent ma taka politykę i każe sobie płacić za markę. 

Finalnie wybór padł nie na najtańszą opcję a wypośrodkowaną czyli Novoferm co uważam za bardzo dobry wybór. Na pewno na blogu znajdzie się relaacja z montażu bramy oraz dużo zdjęć aby pokazać co prezentuje produkt tego producenta. Sam montaż zgodnie z zaleceniami p. Marzeny odbędzie się po wykonaniu tynków i wylewek. Nie ma potem niepotrzebnych przeróbek, że brama nie dochodzi do wylewki itd.

Swoją drogą nie wiedziałem, że Novoferm od ponad 60 lat produkuje bramy, szukałem informacji o tym producencie przed podjęciem ostatecznej decyzji. Historię na temat firmy mozna znaleść tutaj  - https://www.novoferm.pl/o-nas/
Komentarze (11)
autor:morgun  dodano: 11 miesięcy temu
Ja się też zastanawiam nad novoferm lub hormann. Ta opinia z pewnością się przyda. Gdyby ktoś miał jeszcze opinie odnośnie użytkowania takich bram to proszę o wpisy.
Odpowiedź do morgun
autor:riwiera3b  dodano: 11 miesięcy temu
My właśnie czekamy na wyceny Hoermann bramy 5 metrowej i drzwi. Zobaczyma jaka będzie cena.
Odpowiedź do riwiera3b
autor:morgun  dodano: 11 miesięcy temu
Brama 5000 x 2125 Hormann Golden Oak LPU 42 cena netto - 5459 zł + silnik osobno. Cena z podkarpacia.
Tytuł: Hormann
Odpowiedź do morgun
autor:riwiera3b  dodano: 11 miesięcy temu
1.
- Brama segmentowa LPU 42 (ocieplenie 42 mm) powierzchnia SILKGRAIN
5000x2375 mm, przetłoczenia L, RAL 7016 (antracyt)
- Napęd SupraMatic BiSecur z pilotem HS 5 BS
- Pilot dodatkowy HSE 4 BS
6 300 PLN/netto

2.
- Brama segmentowa LPU 67 Thermo (ocieplenie 67 mm) powierzchnia SILKGRAIN
5000x2375 mm, przetłoczenia L, RAL 7016 (antracyt)
- Napęd SupraMatic BiSecur z pilotem HS 5 BS
- Pilot dodatkowy HSE 4 BS
9 100 PLN/netto
Odpowiedź do riwiera3b
autor:morgun  dodano: 11 miesięcy temu
brama Novoferm ISO45 5000x2125 , silnik Novomatic 563 S , fotkomórka i dodatkowy pilot , wszystko wraz z montażem w cenie 6970 zł netto
Odpowiedź do morgun
autor:riwiera3b  dodano: 11 miesięcy temu
Porownam se te dwie bramy :-)
Odpowiedź do riwiera3b
autor:nakedpenguin  dodano: 11 miesięcy temu
To ja mam tutaj porównanie z Wiśniowskim :)
- Brama segmentowa LPU 42 (ocieplenie 42 mm) gładkie (panel bez przetłoczeń) powierzchnia Silkline
5000x2375 mm, przetłoczenia L, RAL 7016 (antracyt)
- Napęd Intro 1000 + 2 piloty (U-MOVE)
- Wzmocnienie Omega (usztywnienie, żeby ciemna brama się nie deformowała)
7 900 PLN/netto
autor:tomek85  dodano: 11 miesięcy temu
No tak, ale przeciez jeszcze jest brama model UniTherm z tegoco wiem jedna z najcieplejszych bram na rynku grubosc panelu 6 cm. Brama UniTherm powstała w odpowiedzi na potrzeby budownictwa energooszczędnego. Cieply panel INNOVO o grubości 60 mm oraz zastosowanych w niej systemów uszczelnień. Współczynnik przenikania ciepła panelu wynosi 0,33 W/m2K, co przekłada się na znakomitą termoizolacje całej bramy. Fakt ma 20 000 cykli moze malo ale przy 4 cyklach dziennie wynosi 14 lat mysle ze po 14 latach prawidlowego dzialania to i tak jest bardzo dobry wyniki
Odpowiedź do tomek85
autor:budowajablonkig2  dodano: 11 miesięcy temu
Widziałeś ten profil 60... po pierwsze nie jest on wykonany w całości aby stanowil jednolicie 60 mmm. Do jednego profilu chyba 40mm jest doklejany kolejny profil aby niby całość miała te 60mm.
Odpowiedź do tomek85
autor:morgun  dodano: 10 miesięcy temu
Myślę, że taka brama bardziej do domów pasywnych się nadaje. W zwykłym domu brama zwróci się pewno po 50 latach:)
Tytuł: Wygięcie się bramy Novoferm na zewnątrz.
autor:kemot18  dodano: 4 miesiące temu
Witam,
Podobnie jak Ty wybrałem do swojego domu bramę firmy Novoferm 5.5x2.25 iso 45 z napędem novomatic 563S. Byłem zadowolony przez około rok. W Sierpniu 2018r. (ok. miesiąc temu) zaobserwowałem że brama wygina się na zewnątrz garażu - oczywiście jest to najbardziej widoczne w czasie upałów które w tym roku nas długo nie opuszczały. Ponieważ płytki na posadzce położyłem w marcu br do listwy aluminiowej i zlicowałem je z zamkniętą bramą, miałem pewność że płytki są w lini. Brama wygina się oczywiście najbardziej na środku - największe wygięcie się na zewnątrz jakie zaobserwowałem miało ok.2,5cm.
Dodam że kolor mojej bramy to złoty dąb. Brama jest w zasięgu słońca do około godziny 11 - max 11.30. Później słońce od południa jest już z drugiej strony budynku i brama jest w cieniu. Wygięcie pozostaje do późnych godzin popołudniowych żeby w nocy "wyprostować się" ponownie. Zgłosiłem reklamację. Dostałem informację iż producent dośle tzw. "profil omega" celem zamontowania po wewnętrznej stronie bramy - pewnie na dolnej krawędzi ? Aktualnie czekam na profil i montaż przez montażystę który dokonywał całego montażu.
Mam kilka pytań do Ciebie:
1. czy zaobserwowałeś podobne wyginanie się bramy na zewnątrz u siebie ?
2. czy pilotem z zestawu także możesz tylko otworzyć lub zamknąć bramę 1 i tym samym przyciskiem (1 pstryk brama się otwiera, 1 pstryk brama się zamyka - ten sam przycisk na pilocie) ? Czy może masz ustawione tak że otwiera się przyciskeim nr 1 a zamyka przyciskiem nr2 ?
3. Czy masz u siebie ustawioną opcję wentylacji garażu ?
Inne uwagi z Twojej strony?
Pozdrawiam,

Rozdzielacze podłogówki przymiarka ;)

autor: budowajablonkig2 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

A takie rozdzielacze zagoszczą u mnie w szafkach. Ze stali nierdzewnej firmy Valvex.

A tak wyglądają na etapie przymiarki. W całym domu będzie 100% podlogowka, również w garazu. W każdym z pomieszczeń na pietrze sterowniki pokojowe wraz z siłowniami przy rozdzielaczach oraz na dole sterownik na salon-kuchnie-wiatrołap z czujnikiem temperatury podłogi i powietrza ze względu na kominek bezprzewodowy firmy Tech ST-292 v2 i oddzielnie mała łazienka oraz oddzielnie garaż. Pozostałe sterowniki zapewne również firmy Tech.Komentarze (3)
autor:mylka2015  dodano: 11 miesięcy temu
Pięknie u nas będą takie cztery skrzynki , już mnie to przeraża. Ciekawy sterownik, u nas proponują Tweetop
Odpowiedź do mylka2015
autor:budowajablonkig2  dodano: 11 miesięcy temu
Te które wspominasz nie maja chyba opcji pomiaru temperatury podłogi. A to ważne przy kominku. Gdy rozpale kominek sterownik bada temperaturę powietrza i podłogi. Gdyby badał tylko powietrza podczas rozpalonego kominka wyłaczyłby obieg podłogówki co spowoduje wychłodzenie posadzki. W sytuacji gdy sterownik bada zarówno temp powietrza i podłogi nie wyłącza całkowicie obiegu tylko wyłącza grzanie ale cały czas mierzy temp podłogi i utrzymuje stała jej temp. Gdy kominek się wypali i temp powietrza zacznie spadać czujnik da sygnał aby podłogówka grzała ta wtedy startuje ale nie musi nadrabiać grzania posadzki, co równie wpływa na zużycie gazu i komfort.
Odpowiedź do budowajablonkig2
autor:mylka2015  dodano: 11 miesięcy temu
Szczerze nie wiem muszę się dopytać. Wiem że mamy mieć jakieś czujniki podłogi ale tylko na górze tam gdzie panele/deska a na dole gdzie płytki już nie. Dobrze że wspominasz o kominku muszę im to zasugerować, będę taka mądra ;)

Odpowietrzenje pionu i przejście na strych

autor: budowajablonkig2 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Szymon hydraulik stanął na wysokości zadania, to apropo jednego z komentarzy do poprzedniego wpisu. Ale dzięki za ważne uwagi.

Sprawdziłem jest wystarczająco miejsca na wełnę przed i za rura. Wiec na etapie ocieplania dokładnie wypełni się wszystkie luki aby nic nie przemarzało. Elektryka ciąg dalszy

autor: budowajablonkig2 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Chłopaki od układania elektryki działają sprawnie, wszystko idzie zgodnie z planem, gdyby ktoś był zainteresowany ekipą dla przypomnienia podaje kontakt do szefa  Michała Szulca tel.  784 991 677 działają na terenie Warszawy i okolic.

Ściana TV w przygotowaniu - pewnie jakieś 60 cali tu zawiśnie 

Na chodach również przewidziałem stosowne oświetlenie ;)

I kolejna pajęczyna kabli w salonie