Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinebudowajablonkig2 blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: DOM W JABŁONKACH (G2)
73188 odwiedzin | wpisów: 227, komentarzy: 894, obserwuje: 149

Czas wqr....

autor: budowajablonkig2 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Dziś miał przyjechać zamówiony styropian bezposrednio od producenta Termo Organiki, dzwonię do miejsca gdzie zamawiałem i dostaje info, że nie właśnie mieli dzwonić... handlowiec wylał maila w dniu dostawy, że nie wyprodukują super styropianu, który tak reklamują bo Qw.... nie maja surowca i nie są wstanie określić kiedy go będą posiadać. 

I jak tu się nie wkur... jak wszystko poustawiane, w długi weekend miało nastąpić rozkładanie styropianu bo hydraulik w boksie startowym czeka. W poniedziałek 4.06 miał rozkładać podłogówkę a wylewkarz umówiony na 11.06. 

Jak tak duży producent jak Termo Organika, może sobie pozwalać na coś takiego... urwali się z choinki. Handlowiec z Termo Organiki nie odbiera telefonów... Gdybym wiedział to bym sobie ich odpuścił i wybrał innego producenta z ich produktem premium. A tu widzę reklamy z Omena itd a produkt wirtualny bo nie maja surowca aby go wyprodukować to na cholerę go oferują i przyjmują zamówienia gdy się nie jest wstanie sprostać zamówieniom i zreazliowac je na czas. Zrozumiałbym jeszcze gdyby, mnie poinformowano w Poniedziałek ale nie w dniu dostawy....

Oczekuje rekompensaty finansowej od producenta w związku z zaistniała sytuacja. Zaraz będę miał problem z hydraulikiem i wylewkarzem. Sorry ale jak samolot się opóźnia to klient ma wypłacaną rekompensatę z tytułu opóźnienia lotu. 

 
Komentarze (5)
autor:marcinianeta  dodano: 8 miesięcy temu
Ja mam zakupiony styropian grafitowy na ocieplenie stropodachu wylewanego oraz ścian szczytowych - styropian również z Termo Organiki, bezpośrednia dostawa od producenta. Póki co nie potrzebuję go na budowie, ale będę potrzebował za około miesiąc. Teoretycznie miałem dać znać około 3-5 dni przed terminem - myślicie, że jest się czym martwić i powinienem poprosić, żeby przywieźli go wcześniej?
Tytuł: styropian
autor:avka  dodano: 8 miesięcy temu
Spróbuj jeszcze swisspoor lambda 100 z PHU Lingo hurtownia styropianu
Odpowiedź do avka
autor:budowajablonkig2  dodano: 8 miesięcy temu
Już zapłacone... wiec jestem zmuszony czekać. Ponadto nie przyjmują mniejszych zamówień poniżej 100 paczek. Choć to jest do załatwienia ale w to się nie bawią a szkoda.
autor:aniabudujeoberona  dodano: 8 miesięcy temu
co producent na to?
Odpowiedź do aniabudujeoberona
autor:budowajablonkig2  dodano: 8 miesięcy temu
Brak informacji do dziś... wiec mam ich w poważaniu.
W miejscu gdzie składałem zamówienie i płaciłem dokonałem zmiany producenta na Swisspor o lepszej lambdzie 0,030 EPS 100. Potwierdzone, że są wstanie dostarczyć, wiec teraz kwestia logistyczna i prawdopodobnie do 08.06 dostarczą na budowę.

https://www.swisspor.pl/termoizolacja/swisspor-DACH-PODLOGA/LAMBDA-100-dach-podloga

A termoorganika niech sie goni... jak nie odbierają telefonów i sami nie wiedzą kiedy mogą wyprodukować to mam ich w poważaniu. A myślałem, że zamówię u nic na elewację. Teraz rozważam zakup na elewację Knauf etixx

Wybór padł na TermoOrganika TERMONIUM PLUS lambda

autor: budowajablonkig2 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

W dniu dzisiejszym złożyłem zamówienie na styropian na podłogę. Wybór padł jednak na najlepszy styropian podłogowy - grafit z EPS100 z bardzo niską lambdą 0,31 lepszego nie znalazłem.

Cenowo wychodzi mnie to 278zł za m3, czyli 83,40zł za paczkę, łącznie zamówione 62 paczki na parter i piętro.

Miałem również ofertę za 81,60 lecz gdy sprawdziłem firmę w KRS zwróciłem uwagę, że otwarta 3mc temu, dostałem odpowiedź na swojego maila lecz nikt z imienia i nazwiska się nie podpisał wiec nie wzbudzili we mnie zaufania aby tam złożyć zamówienia.Instalacja wewnętrzna Wod-Kan

autor: budowajablonkig2 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Hydraulik wrócił na budowe rozkłada rurki od wody i robi podejścia. Niestety w dolnej łazience przecięte zostały dwa kable, zapomniałem powiedzieć aby się wstrzymali bo nie byłem pewien jak idą kable. Trudno trzeba będzie położyć na je od nowa. Komentarze (2)
autor:pat_pi  dodano: 8 miesięcy temu
Rurki wodne masz nieprzymocowane do posadzki pewnie z tego powodu aby nie przebić izolacji poziomej. Ale pamiętaj, że one będą pracować. Znam budynki gdzie pracujące rurki nie pozwalają ludziom spać.
Odpowiedź do pat_pi
autor:budowajablonkig2  dodano: 8 miesięcy temu
Tak brak jest mocowania aby nie przebijać izolacji - wg. wytycznych mojego kierownika budowy. Jeśli chodzi o prace rurek o to się nie martwię, szczelne ułożenie styropianu i ciężar posadzki i wszystko gra.

Grzanie papy - pozioma izolacja

autor: budowajablonkig2 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Dziś z teściem w końcu weszliśmy na budowe, p. Tomek niestety nie ogarnął na czas poprawek, które wskazał kierownik i nie było posprzątane wiec musiałem czekać co generuje kolejne opóźnienia. 

Tynkarz będzie musiał wrócić, nadal dwa gniazda krzywo obsadzone.. a prosiłem aby sprawdzić wszystkie laserem krzyżowym.

Wspólnie z teściem udało nam się przez niedziele zrobić: Salon, kuchnie, spiżarnie, łazienkę, wiatrołap i kotłownie. Został jeszcze garaż... gdybysmy zaczęli zgodnie z planem w sobotę skończyli byśmy wszystko a tak niestety wszystko musi poczekać do kolejnego weekendu... i jak tu się nie wkurwiać. Sorry jestem i będę wymagający bo płace ciężko zarobione pieniądze, i u mnie na budowie wszystko ma być zrobione zgodnie ze sztuka i ustalonym czasie.  

A propo komentarzy pod wpisem bardzo proszę nie tylko ja wspominam jak powinno się wykonywać pozioma izolacje. 

Ps. Bloga czyta ten kto ma ochotę, jeden wyniesie coś z niego inny nie - żyjemy w wolnym kraju! Chcesz robić izolacje z folii „your choice”

Komentarze (15)
autor:jablonki_4  dodano: 8 miesięcy temu
Jaką grubość ocieplenia będziesz miał na dole?
Odpowiedź do jablonki_4
autor:budowajablonkig2  dodano: 8 miesięcy temu
Niestety upcham tylko max 11cm styropianu na podłodze. Dlatego tez w pierwszej warstwie, położę, styropian 5cm a potem pójdzie na to płyta PIR 6cm, która ma bardzo niska lambdę tj. λ = 0,023 (W/mK dzięki czemu odzyskam to co spierd... mi mój wykonawca czyli nie zastosował się do projektu i nie przyjął 15cm dla styropianu.
Odpowiedź do budowajablonkig2
autor:jablonki_4  dodano: 8 miesięcy temu
A wykonawca co na to? Ja bym go obciążył kosztami zastosowania droższej izolacji.
Odpowiedź do jablonki_4
autor:budowajablonkig2  dodano: 8 miesięcy temu
Stosowna kwota została odjęta od ustalonego wynagrodzenia na poczet zastosowania droższych materiałów izolacyjnych na gruncie.
Tytuł: Anatak
autor:avka  dodano: 8 miesięcy temu
Czy oprócz tych krzywo osadzonych puszek masz jeszcze jakieś uwagi do tynków?
Odpowiedź do avka
autor:budowajablonkig2  dodano: 8 miesięcy temu
To co napisze chciałbym aby niebyło odbierane jako coś negatywnego i przekreślało ekipę! Nikt nie jest idealny.

Powiem tak, sam szukałem ekipy przez pryzmat opinni i pomimo wielu pozytywnych opinii w internecie m.in na muratorze - to na budowie inwestor nie może zaufać bezgranicznie żadnej zewnętrznej ekipie i musi pilnować swojej budowy. Efektu WOW nie było, usługa wykonana na dobrym poziomie z poprawkami.

Polecam aby przy odbiorze był kierownik budowy nie zależnie, jaka ekipa będzie robić tynk. Poprawki: było brak kilku kątów, dwóch pionów oraz kilka zatynkowanych puszek (tego do tej pory nie mogę zrozumieć ja to można zatankować) oraz krzywo obsadzone puszki. Nie mniej jednak tynk położony jest ładnie i mam nadziej, że nic się nie będzie z nim działo.

Na plus jest to, że ekipa przyznaje się do błędów, nie dyskutuje i poprawia, dlatego też pomimo moich kilku uwag można jej zaufać lecz niestety trzeba sprawdzać (np: szukać puszek) dlatego opinie to jedno a rzeczywistość na budowie to drugie. Nie mam zamiaru wychwalać czy tez krytykować. Opinia ta jest neutralna i powinna dać wszystkim do myślenia. Jestem wymagającym inwestorem i każdy powinien być w końcu codziennie nikt nie wydaje po kilkadziesiąt tysięcy zł.

Zleceniodawca oczekuje dobrze wykonanej pracy a wykonawca terminowej bezproblemowej płatności. A czasem jest tak, że jak chodzi o pieniądze to szybko się ktoś zjawia gorzej z tym rzetelnym wykonaniem...

Jedno na co należy również zwrócić uwagę to ustalić wcześniej - patrz tez umowa co jest liczone w obmiarze (ten tez winien być zrobiony wcześniej a nie liczyć na oko) odliczać powinno się duże powierzchnie m.in duże okna tarasowe (u mnie nie zostało) Ok były obrabiane glify choć wg. mojego kierownika nie powinno się tych metrów liczyć do obmiaru. Druga sprawa tym bardziej nie powinna być liczona pow. bramy garażowej do obmiaru - u mnie jest 5m. Stanowczo podkreśliłem, że tego nie wliczamy gdyż zdanie wykonawcy było inne lecz w końcu doszliśmy do porozumienia.

Mój dobry znajomy na Śląsku robi tynki maszynowe i sam mi mówił, że bramy nigdy nie liczy tak samo duże okna odlicza. Zatem to należy sobie uprzednio wyjaśnić z wykonawca aby później nie było spięć na budowie.

Obowiazkowo róbcie obmiar sami lub poproście o to kierownika budowy jeśli nie posiadacie dalmierza. Praktyką nieuczciwych tynkarzy jest, że potrafią doliczać metry górka a inwestor nie sprawdza i płaci jak mu powiedzą. U mnie obmiar po tynkach wykonywał ze mną kierownik i to co potem p. Tomek przekazał mieściło się w granicach błędu - wiec co do tego nie mam zastrzeżeń.

Praca przy tynkach jest ciężka lecz wszystko powinno być wyceniane w granicach rozsądku ponieważ inwestorzy swych pieniędzy nie wygrywają na loterii. Ekipą żądającym sobie powyżej rynkowej za m2 powinno się dziękować nie dajcie się robić w balona. Nie będą mieli zleceń to będą musieli się dostosować do rynku.
Tytuł: witam
autor:green  dodano: 8 miesięcy temu
w jakim celu ta izolacja?
wydaje mi sie, iż woda od dołu zawsze do góry jakoś znajdzie miejsce i wejdzie, a od góry przecież woda ci nie grozi, więc jaki jest sens kładzenia papy?
Pytam bo rozważam za/przeciw takiej hydroizolacji.
Nie smarujesz tego wcześniej jakimś podkładem-dysperbitem??
Odpowiedź do green
autor:jablonki_4  dodano: 8 miesięcy temu
Przecież izolacja pozioma musi być, to nie jest jakieś widzimisię inwestora tylko działanie zgodnie ze sztuką budowlaną. Jeżeli pod pierwszą warstwę ścian dawana była papa to logicznym jest zastosowanie papy także na izolację podłogi, mamy wtedy ciągłość izolacji tego samego rodzaju, łatwiej ją ze sobą połączyć w sposób szczelny, przed kładzeniem papy podłoże przydałoby się zagruntować podkładem.
Odpowiedź do green
autor:budowajablonkig2  dodano: 8 miesięcy temu
Wpisz sobie w do wujka Google hasło: podciąganie kapilarne wody z gruntu i poczytaj.
Na zachodzie stosuje się zawsze papę jako izolacje przeciwwilgociowa, u nas w Polsce idzie się na skróty i ludzie kładą folie, która nie jest izolatorem (tylko pseudo izolacja) - ich wybór. U mnie jak już wspominałem na blogu poziom wód gruntowych jest rożny w zależności od pory roku i kształtuje się od 1,7 do 2m, a tez wiadomo, ze to się może zmieniać zarówno na lepiej i gorzej. Zatem decyzja o zastosowaniu właściwej izolacji na chudziaka czyli papy, aby zatrzymywać ew. wilgoć właśnie z gruntu. A dysperbit to sobie można, papa elegancko się klei do betonu a dodatkowo jest grzana na zakład jedna z druga i z zakładami, które wychodzą spod ścian, wiec jest ciągłość izolacji i nic się nie przedostanie powyżej papy. Ja buduje dom dla siebie wiec chce spać spokojnie a nie martwić się, jak potem zwalczyć wilgoć lub ew. grzyb.
Odpowiedź do budowajablonkig2
autor:green  dodano: 8 miesięcy temu
Wiem o podciąganiu kapilarnym i o tym, że należy kłaść papę/folię pod pierwszą warstwę pustaków.
Zgadzam się, także z tym aby odizolować podłogę. Kwestia tego czy jest sens pchać pieniądze i robić robotę przy papie, czy nie wystarczy sama folia wywinięta na ścianę, warto pamiętać iż będzie tam ogrzewanie podłogowe.
Jeżeli chodzi o podciąganie kapilarne to folia powinna wystarczyć, a jeśli chodzi o podchodzenie wody, to ona zawsze znajdzie wejście...
Odpowiedź do green
autor:budowajablonkig2  dodano: 8 miesięcy temu
Folia nie jest izolacją, ponadto w jaki sposób połączysz ta folie spod ścian z ta folią na chudziaku (zgrzać nie zagrzejesz) w nie przerywalby sposób... a dwa izolacji nie powinno się wywijać na ściany!! Izolacja pozioma winna być w poziomie
Odpowiedź do budowajablonkig2
autor:kamia2  dodano: 8 miesięcy temu
Kurcze czytam twoje wywody i aż mi żal. Kolejny mądry. To jak piana i wełna. Życzę powodzenia ale przez Twoje komentarze i odpowiedzi wobec innych osob nie da się czytać tego bloga. Ps. Nie masz co odpisywać na moja wypowiedź bo i tak ona mnie nie interesuje, chyba że będzie to kolejny popis przed innymi czytelnikami. Pozdrawiam
Odpowiedź do kamia2
autor:pat_pi  dodano: 8 miesięcy temu
A czy ta papa którą zastosowałeś może być stosowana wewnątrz pomieszczeń?
Tak pytam bo jedyna jaką znalazłem jest Szybki profil SBS. Ja nie zastosowałem papy z uwagi na wyziewy oparów.
Odpowiedź do pat_pi
autor:green  dodano: 8 miesięcy temu
na tych zrzutach z telefonu co zamieściłeś brakuje folii ;-)na papę powinna być folia, a następnie styropian, żeby nie wchodził w reakcję z papą.
Ja też robię dom dla siebie i chce wszystko poprawnie wykonać. Podczas rozmowy z hydraulikiem, podważył on zasadność układania papy, stąd też było moje pytanie.
Mój dom jest położony na skrapie, część pomieszczeń jest na równo z ziemią, a część pod ziemią, dodatkowo zakładam ogrzewanie podłogowe, dlatego zastanawiam się nad sensem papy.
Pierwotnie miałem ją układać, nawet zakupiłem kilka rolek w pewnym markecie budowlanym "C...a", gdzie były na gazetce, ale większość oddałem zostawiając rolki które pójdą na izolacje balkonu.
Odpowiedź do green
autor:budowajablonkig2  dodano: 8 miesięcy temu
Brakuje bo jeszcze nie została położona ;) zostanie jak dotrze styropian.