Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinebudowajablonkig2 blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: DOM W JABŁONKACH (G2)
73188 odwiedzin | wpisów: 227, komentarzy: 894, obserwuje: 149
 

Przyłącze elektryczne

autor: budowajablonkig2 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Na koniec zeszłego tygodnia niespodzianka ze strony elektrowni. W piątek 03.03 dzwoni do mnie wykonawca, że chce się umówić w poniedziałek 06.03 na wykonanie skrzynki elektrycznej.

No i skrzynka już stoi. Poszczęściło się trochę. normalnie w Warszawie czeka się 18 m-cy na wykonanie przyłącza a umowa była podpisana w 06.2016r.

blog budowlany - mojabudowa.plKomentarze (1)
autor:anka4848  dodano: 2017-03-07 | 09:01:39
Ja już nie mogę się doczekać takiej pięknej skrzynki na swojej działce . Moje marzenie po prostu chociaż większe to woda.

Początek

autor: budowajablonkig2 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Witam wszystkich,

A wszystko zaczęło się od zakupu działki na przysłowiowych ROD-ach i postawieniu fajnego domku z balika. Po kilku latach użytkowania takiej działki (dwóch połączonych o pow.600m) na której spędzamy wszystkie weekendy i wolne chwile zapragnęliśmy więcej.

Podczas wakacji w Grecji w 2016r wspólnie z żoną rozmyślając o tym i o tamtym podjęliśmy decyzję, że wracamy i szukamy domu. Początkowo chwilę rozglądaliśmy się nad gotowymi z rynku wtórnego lub w stanie developerskim. Jednak szybko zmieniliśmy zdanie i zaczeliśmy szukać działki pod budowę. Jesteśmy zmęczeni mieszkaniem w nowym budownictwie... a mieszkamy w nim od 8 lat.

Po powrocie z wakacji i zaciągnięciu wiedzy w Internetach na co zwracać uwagę m.in ten artykuł mi pomógł - http://www.finansowaprzystan.pl/pigulka-zakup-dzialki-budowlanej-dokumenty-krok-po-kroku/ rozpoczęliśmy intensywne poszukiwania zarówno zarówno z pośrednikami ale również samodzielnie, w końcu sam znalazłem działkę po przeszło 3mc. Chyba przejrzałem wszystkie w okolicy z każdą było coś nie tak.. w innym wpisie przybliżę więcej szczegółów.

Finalizacja dosyć szybka, akt w październiku i wystąpienie o nowe WZ w listopadzie, ponieważ w starych poprzedni właściciel gdy występował wpisał we wniosku szerokość elewacji frontowej budynku 10m.... a występował o warunki zarówno dla bliźniaka i domu jednorodzinnego. Gdyby nie to przepisalibyśmy warunki na siebie, niestety trzeba było wystąpić o nowe. Te dopiero otrzymaliśmy w lutym 2017.. - 4 mc czekania...

Cała biurokracja odbębniona, mamy już właściwą WZ , uprawomocnia się.
W trakcie dość długo szukaliśmy odpowiedniego dla naszej rodziny - aktualnie dla mnie, żony i 5 letniej córki oraz syna, który jest w drodze (termin marzec 2017 :)

W końcu wybraliśmy projekt pracowni Archon+ "Dom w Jabłonkach G2 i zakupiliśmy. Fizycznie dotarł do nas w zeszłym tygodniu.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Mamy zamiar przeprowadzić szybką adaptacje i występujemy o PNB.

Wyłoniliśmy ekipę z pośród kilkudziesieciu wycen, w efekcie końcowym padło na ekipę z polecenia. Kier-buda musimy jeszcze znaleźć no i mamy dobrego znajomego Inspektora, który będzie sprawdzał wszystko w tym kierbuda i ekipę. Z ekipą jestem umówiony na fundamenty na czerwiec, sciany dopiero z początkiem lipca. Musimy tylko uzyskać szybko PNB.

Projekt jest już u architekta, który nanosi zmiany i wykona adaptację do naszej działki.

Zmiany jakie dokonujemy w projekcie:

1) poszerzenie budynku o 1.3 m od strony salonu i kuchni (wzrasta elewacja frontowa budynku do 1570)
2) wydłużamy ścianę pomiędzy kuchnią a jadalnią z 60cm do 1m 
3) w związku z poszerzeniem budynku (pkt.1) okno w salonie z wyjściem na taras zostanie symetrycznie ustawione względem słupów zadaszenia tarasu.
4)  kasujemy okno połaciowe nad schodami i przenosimy je do pokoju nr 7 (gabinet)
5) w garażu pomniejszamy otwór okienny na 150/90 - ostatecznie i tak na 90% zamiast okna będą tam luksfery
6) na poddaszu zmieniamy 4 okna z balkonowych na typowe 150/150
7) wejście od strony wiatrołapu do spiżarni zostaje skasowane

Na etapie realizacji podejmiemy jeszcze decyzję czy ponieść ew. ściankę kolankową o pół cegły lub całą cegłę. W biurze mowili, że nie trzeba tego nanosić na projekt ważne, aby zmieścić się 2% całego budynku - kier-bud moze to zatwierdzić.

Koło 20 marca będziemy składać wniosek o PNB, czekamy aż ta WZ się uprawomocni....

Zdajemy się na dobre rady odnośnie ewentualnych zmian w projekcie - czekamy na wasze sugestie, jeszcze jest trochę czasu wiec mozemy dodać ew. uwagi dla architekta.

Marcin