Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinebudowajablonkig2 blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: DOM W JABŁONKACH (G2)
73188 odwiedzin | wpisów: 227, komentarzy: 894, obserwuje: 149

Przylacze gazowe do budynku. Indukcja czy gaz?

autor: budowajablonkig2 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

A wiec przekazałem dokumenty do specjalisty co ma wykonać projekt przyłącza gazu od skrzynki do budynku abym mógł wystąpić o kolejne pozwolenie na budowę. 

W ciągu kilku dni mamy dać znać czy ma robić projekt tylko do kotłowni czy również zrobić trójnik i pociągnąć przyłącze do kuchni na bocznej elewacji. No i teraz sam nie wiem czy darować sobie gaz w kuchni I zrobić indukcję czy może jednak płyta ceramiczna z palnikami gazowymi. 

A wy jak robicie u siebie? Komentarze (7)
autor:angelika19913  dodano: 2017-07-31 | 16:07:18
Też akurat ostatnio załatwialiśmy projekt przyłącza gazu, od początku chcieliśmy kuchenkę gazową ale jednak będziemy mieli indukcję, rozmawialiśmy z projektantem od przyłacza i też powiedział, że to jest dobry wybór tym bardziej że na projekcie będziemy mieli doprowadzenie gazu do kuchni w razie gdyby po paru latach coś się nam odwidziało to możemy założyć sobie kuchenkę gazową.
Odpowiedź do angelika19913
autor:budowajablonkig2  dodano: 2017-07-31 | 19:02:24
Reasumując robicie przyłącze do dwóch pomieszczeń ale wstawiacie indukcję. Minus jest taki, ze rurę od gazu trzeba chować w kuchni i zgodnie z przepisami nie można tez jej przykryć elewacja.
Nie wiem jednak czy przystaniemy tylko na doprowadzeniu do kotłowni.
autor:Wiola  dodano: 2017-07-31 | 22:08:32
Z tego co pamiętam to płaci się za ilość przyłączy. My mamy w kuchni indukcję, gaz w kotłowni.W kotłowni podłączyliśmy starą kuchenkę gazową na wypadek braku prądu.To był dobry wybór.
autor:natkowajablonka6  dodano: 2017-08-01 | 12:35:09
U nas indukcja, mieliśmy w mieszkaniu i gotowało się super!
autor:rododendronmaciejowice  dodano: 2017-08-01 | 22:54:19
Też zastanawiamy się nad indukcją. Ale patrząc wszystkie za i przeciw raczej będzie indukcja
autor:naszejablonki6  dodano: 2017-08-03 | 22:24:50
Ja mam teraz indukcję i już sobie nie wyobrażam wrócić do gazu. Jednak podobnie jak Wiola wspomniała zastanawiamy się nad kuchenką gazową w kotłowni tak na wszelki wypadek przy braku prądu :-)

Z cyklu przydatne na budowie - Agregat

autor: budowajablonkig2 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Dla zainteresowanych, którzy szukają alternatywnego źródła zasilania na budowę w postacji agregatu gdy nie masz przyłącza i myślisz o pozostawieniu go docelowo jako awaryjne źródło zasilania.

Zdecydowałem się zakupić agregat marki Fogo FH6001R z AVR - moc znamionowa 5,6kW max 6,2kW - silnik Hondy - GX390 moc 11KM, 8,2kW. Agregat docelowo zostanie w domu jako awaryjne źródło Na wypadek braku prądu.

Pomimo, że mam skrzynkę z przyłączem przeliczyłem to sobie i będę budował przy pomocy agregatu. Nie mam zamiaru nabijać kieszeni elektrowni i płacić za prąd w taryfie C11 (budowlana). To co bym zapłacić im przez przeszło rok - mam w tej cenie agregat.

Od siebie dodam, ze szkoda kasy na jakieś marketówki, które nie dają rady. Majster na początku działał na takim z marketu za 1 tyś - Matrix 2,5kW i przeklinał. Przy działającej betoniarce gdy załączał flexa agregat nie dawał rady i jeden na drugiego musiał spoglądać czy może użyć flexa czy może betoniarki.

Natomiast moj agregat Fogo ciągnie trzy urządzenia naraz (tj. Betoniarka 220V - 800W, flex 2200W oraz pompę wody 1000W i nie zamiałknie i ma jeszcze zapas mocy.

blog budowlany - mojabudowa.plKomentarze (3)
autor:oxxxo1989  dodano: 2017-07-30 | 23:11:35
My z mezem niestety mamy prad budowlany, za 1,5 miesiaca zaplacilismy 176 zloty w ttm bylo tylko 6 zl pradu a reszte to oplaty.
autor:alaimar  dodano: 2017-07-30 | 23:37:23
my też zaczynaliśmy na agrgacie ale polskim adlerze zrobinym w chinach kupiliśmy nówkę sztukę 5,5kw 220v 1faz. maszyna po zbuju , w jednym czasie szły wiertarka, duża kątówka i piła łańcuchowa elektryczna ,najgorzej jak ktoś kupi agregat w markecie np 2200W 3 faz i później płacz że flexa nie kręci się bo nie mają pojęcia że moc 2,2kw to moc dla uzwojenia 3 faz a dla jedno fazowych urządzeń typu flexa moc tej prądnicy jest o połowę mniejsza czyli 1,1 kw i dla silnika flexy przy rozruchu potrzebna moc jest min. 3x większa czyli min 3kw i wtedy porażka , jak sprzedawałem agregat to właśnie przyjechał do mnie kupiec który miał właśnie na budowie takie cacko marketowe i mu silniki nie startowały więc przy zakupie mojego przywiózł do mnie te motorki i kazał je sobie puścić przed zakupem .Włączyłem agregat i podłączyłem te jego motorki oba na raz i agregat nawet nie przygasł a on mówił że nie ruszyły a ja mu mówie żeby patrzył dobrze na wały - oba się kręcą .Facet nawet się nie targował.A wieć te fogo to baaaardzo dobry zakup. Tylko sprawdż AVR jaki to typ bo są rózne i czy twój się nadaje do elektroniki bo te duże taki jak twuj to przeważnie do silnikó i bedą nici z podłączenia elektronikipieca c.o.Pozdrawiam!
Odpowiedź do alaimar
autor:budowajablonkig2  dodano: 2017-07-31 | 15:33:25
Przed zakupem upewniałem się co do AVR w tym agregacie i jest wszystko tak jak powinno być. Dodatkowo można będzie dołożyć do tego zestawu jakiś UPS i elektryk wszystko ładnie pospina.

Ściany parteru cz.2

autor: budowajablonkig2 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Kolejny dzień i taki efekt 

Od frontu 

blog budowlany - mojabudowa.pl

Widok na kuchnie i jadalnie 

blog budowlany - mojabudowa.pl

Widok na garaż

blog budowlany - mojabudowa.pl

Ponownie kuchnia + jadalnia

blog budowlany - mojabudowa.pl

Widok na salon

blog budowlany - mojabudowa.pl

Widok na wejście do kotłowni

blog budowlany - mojabudowa.plPniemy się do góry - wznoszenie ścian parteru

autor: budowajablonkig2 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Tak wyglądał dzisiejszy dzień 

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl