Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinebudowajablonkig2 blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: DOM W JABŁONKACH (G2)
73188 odwiedzin | wpisów: 227, komentarzy: 894, obserwuje: 149

Wylewki - zadowalający widok

autor: budowajablonkig2 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

A wiec pocykalem trochę fotek dla Was. Po wylewkach od razu innaczej tak domowo ;)

Oczywiście zgodnie z instrukcja dbam aby za szybko nie wyschły, czas na wietrzenie przyjdzie dopiero od przyszłego tygodnia.

Salon

Garaż

Kotłownia 

Klatka schodowa

Holl

Pokoje

Lazienka

Pralnia


Gabinet


Sypialnia i garderoba 

Czas wylewek

autor: budowajablonkig2 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

I tak dziś ekipa zza Radomia 20km od Radomia wyjechała o 4 rano i przyjechali do mnie punkt 6 rano. 

Ekipa Pana Grzegorza Rola ROLABUD tel. kont. 889-391-929

Człowiek bardzo miły przez telefon jak również uśmiechnięty w stosunku do klienta na budowie. Generalnie mam szczęście bo jak mówi terminy u niego wybiegają min. miesiac w przód. Przyjechał do mnie tylko dlatego, że wszystko było przygotowane a w tym terminie jeden z inwestorów go wystawił. Robił tam pomiary, doradził jaki styropian a inwestor umówił sobie 3 ekipy i wyszedł z zasady kto pierwszy ten lepszy... cóż na moja korzyść ale tak się nie robi. Mnie natomiast wystawił wykonawca, który się do dziś nie pojawił i nie dał znać kiedy niby naprawia mu auto, zatem dziś dostał SMS-a z informacją proszącą o zwrot części pobranej zaliczki. Aby być uczciwym poprosiłem aby zwrócił mi 200zl z 300 a 100 pln zaliczył sobie na poczet wykonanych pomiarów. Zobaczymy czy zwróci pieniądze do konca tygodnia co niby oświadczył odpisując mi łaskawie na SMS-a.

Jeśli chodzi o ekipę p. Grzegorza wkroczył z rana do akcji, sprawdził poziomy, naniósł znaki, rozłożona została siatka zbrojąca oczko 10x10 na całej powierzchni. Jak sam mówi bez siatki nie wykonuje wylewek i się pod tym nie podpisuje o nie chce reklamacji i nie rozumie wykonawców, którzy robią to bez mat zbrojących. A propo mat, poprzedni wykonawca chciał je tylko zastosować w garażu...

Poniżej zdjęcia z działań ekipy, na ta chwile jestem zadowolony i polecam. Efekt końcowy zapewne pokaże jutro bo dopiero jutro będę mógł wejść z zaleceniami zraszania posadzek przez najbliższy pierwszy tydzień.  

Jest i słynny kret :)


Zacieraczka

Waż anakonda wije się po korytarzu na pietrze 


Woda i włókna szklane jako dodatek do cementu i piasku.

Co do cementu u mnie zamówione 2.1 tony cementu ożarów 1 oraz 1.4 tony cementu ożarow 2. Zdaniem p.Grzegorza w obecnych temperaturach on miesza to tak aby wydłużyć proces wiązania i wyschnięcia a w efekcie posadzka jest i tak twardsza gdyby stosował tylko ożarow 1.


By the way  

Dla czego nie Anhydryt? Nie będę tutaj się rozpisywał, ale tą kwestie fajnie wyjaśnił mi p.Grzegorz na miejscu gdy wykonywał u mnie wylewki. Podzielił się swoją wiedzą na ten temat w czasie prac, reasumując szkoda na to kasy... swoją drogą wspomniał mi jak się ludzie nabierają na tą super pianę na ocieplenie poddaszy... Ma kolegów wykonawców co to upłynniają inwestorą. Wykonawcy muszą mieć niezłą nawijkę aby to wcisnąć a polaczki to łykają.... kiedyś nawet w sieci znalazłem bardzo ciekawy artykuł na ten temat dokładnie opisujący triki wykonawców jak to zachwalają a jaka jest rzeczywistość z tą pianą - dlatego też u mnie będzie wełna i posadzki tradycyjne. A jak ktoś chcce wiecej wiedzieć to musi poświecic trochę czasu i wgryść się w temat a nie słuchać sprzedawców, którzy mają za zadanie sprzedać.
Komentarze (2)
Tytuł: Wylewki
autor:avka  dodano: 7 miesięcy temu
Pytanie za 100 pkt. Kiedy powinno się Mo towac drzwi zewnętrzne przed wylewka i czy po? Jeżeli po to jak później właściwe zalepic otwór który powstanie między progrgiem a końcem wylewki. Drzwi montowane tak jak u ciebie na poszerzenia Ch.
Odpowiedź do avka
autor:budowajablonkig2  dodano: 7 miesięcy temu
Montaż drzwi zalecają po wylewkach u mnie tak miałobyć lecz kilka razy przekładałem i w końcu ekipa od drzwi mogła zamontować już albo w połowie lipca a wtedy mam planowana elewacje i bez rolet byłby zonk a montaz mialbyc dotyczyl obu zamówień. Zatem zamontowałem przed wylewkami tylko ze względu na te rolety. Gdyby było po wspomniana dziurę zalewasz sobie zwykła wylewka z worka. Jeśli przed wylewkami montujesz drzwi wszystko musi być dokładnie poustawiane poziomy drzwi - tak było u mnie ale musiałem tego przypilnować.

Sytuacja dotycząca wylewek

autor: budowajablonkig2 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Od początku budowy pierwszy raz mnie to spotkało, że dałem wykonawcy zaliczkę 300pln a ten się nie pojawił, kontakt z nim jest wymuszony. Wręcz zamiast uspokoić inwestora to nie raczył jednego dnia odbierac telefonu tylko wysłał mi SMSa o 22, ze ma auto popsute...

Stawiając się w jego sytuacji to nie fajne, nie ma jak zarabiać, brak narzędzia pracy transportującego maszynę. Lecz gdyby mu zależało oddałby do naprawy gdzie kolwiek aby szybko naprawili a nie do znajomego, który nie wiadomo kiedy się nim zajmie. Podobniez może dziś lub jutro... info z zeszłego wtorku, ale może oprócz sprzęgła poszła także skrzynka i mi wymyśla dalej, zero pozytywnych informacji.

W trakcie jednej z rozmów powiedziałem gościowi, że może przecież porzyczyc od kogoś lub wynająć busa aby do mnie dojechać ale zaczął marudzić, że to 250 za dobę i ciężko znaleść busa z hakiem.... Kuźwa byłem wstanie nawet zapłacić mu połowe za ten najem aby tylko przyjechał ale widać brak z jego strony chęci aby się pojawić. Nasuwa mi się tylko jedno albo ma robotę gdziesz albo mu nie podrodze do mnie bo nie ma roboty obok mnie. A zaliczkę pobrał ode mnie i moich sąsiadów... Wszak z jego strony brak info aby mnie uspokoić a wręcz brak info tylko mnie denerwuje bo mam innych wykonawców poumawianych, nie chce nikomu robić przestoju z mojego powodu. Dwa za moment wkroczy ekipa od elewacji wiec gdzie ten styropian będę trzymał bez wylewek..., kolejna rzecz jak nie teraz to nie wyschną i nie wygrzeje a ekipa do ocieplenia dachu już przełożona z sierpnia  na wrzesień. Kolejny raz się nie zmienić terminu. Tłumaczyłem facetowi a ten do mnie z tekstem abym nie wywierał na nim presji... Ja pierd... staram się być Ok wobec wykonawców i oczekuje tego samego w druga stronę ale widać są takie stworzenia, którym lata to koło d..

Nie zwarzajac na to czy dostanę dziś lub jutro info (pewnie nie jak sam sie nie upomnę o informacje) czy łaskawie się Pan określi kiedy mu naprawią auto i kiedy może się pojawić podzwoniłem po innych wykonawcach i terminy - za 2 tyg, za miesiąc możemy wejść... 

Zatem jak ja muszę sie dopytywać i łaskawie prosić o jakie kolwiek informacje postanowiłem w zeszły piątek umówić się na 8.07 za 2 tyg z kim innym, przeczuwając ze poprzedni i tak się nie pojawi w ciągu najbliższych 2 tyg a Alfa mnie czas to pieniądz. 

Dziś miły telefon z rana od tego nowego wykonawcy, że jak mi pasuje może być jutro u mnie o ile załatwię wszystkie materiały zgodnie z instrukcja. Mówisz i masz materiału już są jutro chłopaki wkraczają do akcji. 

Ale najlepsze spotykam dziś sąsiada na budowie w oczekiwaniu na piach, pytam jak tam prace a ten do mnie - Marcin słuchaj specjalnie dziś urlop wziąłem bo tynkarze mieli wejść. Przyjeżdżam nie ma nikogo, dzwonię do wykonawcy i dostaje info, ze pracownicy się obrazili i nie przyszli do pracy 😆 niezła ściema. I nie zapowiada się aby sie pojawili wiec jest w czarnej d... bo terminy jeśli chodzi o tynki to porażka wrzesień/październik.

 


Komentarze (3)
Tytuł: tynki
autor:avka  dodano: 7 miesięcy temu
A ja czekam na tynki. Nie wiem co ty Marcin zrobiłes temu Anatak - że ma taką obsuwę :-)
Odpowiedź do avka
autor:budowajablonkig2  dodano: 7 miesięcy temu
Ja mu nic nie zrobiłem, ale znowu kilka rzeczy po mi się rzuciło. A puszki w salonie na głośniki to normalnie ja po pijaku bym równiej obsadził. Zrobię jutro zdjęcie i wstawię - masakra, hydraulik i elektryk pytał mnie jak to można było tak spieprzyć. Ech...
Odpowiedź do avka
autor:budowajablonkig2  dodano: 7 miesięcy temu
A tak swoją droga to uwazam, że Inwestorzy powinnni wymagać od wykonawców aby swoją robotę dobrze wykonywali często i gęsto nie za małe pieniądze.
Oni potrafią windować ceny ale krytykę ciężko im znieść, bo czasem lecą po bandzie a jak już się od nich wymaga to się oburzają.
Kolejna rzecz Tym co są już trochę na rynku i na początku im zależało bo wyrabiali sobie opinie często obecnie palma do głowy odbiła bo maja dużo opinni w Internecie i jak nie ten to inny klient sie złapie. No cóż ja prowadzę bloga nie bez przyczyny i jak jest coś nie halo to nie będę tego ukrywał każdy ma rozum i sam potem podejmie decyzje lub baczniej się przyjrzy wykonawcy, którego wybierze. Są tez plusy prowadzenia bloga, bo wtedy wykonawca ma świadomość, że inni będą to czytać i zobaczą więc powinno mu zależeć aby lipy nie odstawić. Już mnie proszono abym tylko nie pisał na blogu o tym, że będzie poprawione. Ale ja nie mam zamiaru robić coś pod wykonawcę bo byłoby to nie fair wobec tych co to czytają. Wystarczy, że w TV koloryzują, Internet żadzi się swoimi prawami.

Ogrzewanie podłogowe - rozdzielacze

autor: budowajablonkig2 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Hydraulik Szymon gdyby, ktoś poszukiwał złotej rączki to polecam gościa tel. 573 177 587, mail: pienkowski2009@onet.eu - tylko w związku z tym, że jest zarobiony to trzeba się uzbrajać w cierpliwość. Jak nie da rady czasowo to nie bedzie ściemnał, zawsze stara się aby klient był zadowolony a to jest ważne.

U mnie spisał się na medal, podłogówkę trochę przewymiarowalismy bo projekt zakładał trochę żadziej rurki ale porostu będę miał więcej Watt w podłodze ;) wiec żadnej zimy się nie boje. Swoją droga Szymon np. sam z siebie kazał ludkom położyć rurki w miejscu gdzie będzie prysznic aby nam było ciepło w stopki ;) mi to już wypadło z głowy.

Tak wyglądają moje rozdzielacze, izolacja na zasileniach i pętlach aby nie było strat. 

Parter w garażu

Rozdzielacze firmy Valvex ze stali nierdzewnej

Piętro - pralnia

Na późniejszym etapie zamontuje się listwy i siłowniki na listwach w obu szafkach - wszystko będzie sterowane poprzez sterowniki pokojowe.

Na dalszym etapie będziemy wspólnie konstruować kotłownie - jeszcze się nie zdecydowałem jaki piec gazowy oczywiście kondensat jednofunkcyjny ale o mocy max miedzy 14-16kW bo więcej nie ma potrzeby - wiec nie warto słuchać instalatorów aby brać duże piece o wartościach 25kW.


  


Komentarze (5)
autor:naszawisterka17  dodano: 7 miesięcy temu
Skoro tak polecasz hydraulika to z jakich rejonów bo to ważne ? I jeśli można wiedziesz ile kosztowała całość hydrauliki w domu ( woda kanalizacja + ogrzewanie podłogowe ) ? Czy styropian tez wam układał ? Pozdrawiam
Odpowiedź do naszawisterka17
autor:budowajablonkig2  dodano: 7 miesięcy temu
Widzę, że nie czytasz mojego bloga bo w poprzednich wpisach opisywałem, kto w tym zakresie walczył - czyli ja sam. Mniejsza o to nie ważne jakie ja poniosłem koszty, każdy dom jest inny, każdy ma swoje preferencje wiec każdy musi rozmawiać z wykonawca i negocjować swoje warunki. Jeśli chodzi o rejon działania to zawsze podaje wykonawców, którzy działają w rejonach woj. mazowieckiego.
autor:monix27  dodano: 7 miesięcy temu
Idzie Tobie ta robota. Podoba mi się. Pisałeś, że wykonawca zbyt mało zostawił miejsca na styropian i wylewke,chodzi o dół i górę?? Pytanie mam ile masz zostawionych cm na górze. Na dole mam zostawione 23cm,a na górze wykonawca mówi że może być mniej, ale nie wiem ile. Jestem zła bo po coś ma projekt, w ciągle pyta mnie o coś na czym się zupełnie nie znam.
Odpowiedź do monix27
autor:budowajablonkig2  dodano: 7 miesięcy temu
Na pietrze to 5 cm styropianu + 5 cm wylewka + 1,5 cm na płytkę oraz klej bądź panel/deska co daje ci 11,5 cm na gotowo. Chyba, ze planujesz rekuperacje wtedy styropian zamiast 5cm winien być 8cm aby ukryć kanały.
Na parterze lepiej gdyby było więcej ale tragedii nie ma. Jeśli planujesz izolacje jak u mnie trzeba ten centymetr doliczyć czyli: papa 5mm, folia 4mm, styropian w 3 warstwach 3x 5cm (15 cm) wylewka 7cm + 1,5cm na płytkę oraz klej to daje nam 24,5cm podłogę na gotowo.
Prace u mnie idą choć mogło być lepiej aktualnie walczę z wylewkarzem, który pobrał zaliczkę i miał się stawić dziś bądź w najbliższy poniedziałek. Ale tłumaczy mi się, że niby sprzęgło mu padło w busie, którym maja się zająć w przyszły wtorek/środę poczekam ale jak mnie wk... to zaliczka do zwrotu i znajdę kogoś innego. Bo sprawy sie komplikują i wplywa to na innych wykonawców i terminy. Nie lubię jak ktoś nie odbiera telefonów i mnie unika bo to daje sygnał, że coś jest nie tak a tak mam z nim. Już raz pisałem na moim blogu, że w tej branży wykonawcy, dostawcy popełniają karygodny błąd wobec inwestora - unikanie telefonów, ściemnianie itd a to wszystko nie prowadzi do niczego dobrego. Opinia pójdzie za nim szybko w sieci zatem aby być w porządku poczekam, dam mu szanse.
Odpowiedź do budowajablonkig2
autor:monix27  dodano: 7 miesięcy temu
O dziękuję kolejny raz za ekspresowa odpowiedz. A co do fachowców to jestem w szoku jak czytam twoje doświadczenia. We wrześniu planuje wstawić okna i zaciągnąć kredyt na dokończenie budowy i bardzo ważne będzie dla mnie, aby wszytko szło jak w zegarku, na czas, ale obawiam się, że niestety będę musiała przygotować się na walkę z wiatrakami. No ciekawe tłumaczenie,bus się zepsuł. To już nie ma możliwości zorganizowania innego?? Brak konsekwencji i robią co chcą.