Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinebudowajablonkig2 blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: DOM W JABŁONKACH (G2)
73188 odwiedzin | wpisów: 227, komentarzy: 894, obserwuje: 149

Domykanie SSZ :)

autor: budowajablonkig2 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

A oto i efekt dzisiejszej pracy z teściem. Brama garażowa zamknięta na zimę oraz kotłownia. Czas się jeszcze zając drzwiami wejściowymi i będzie można się brać za instalacje centralnego odkurzacza a potem wpuszczę hydraulika i elektryka aby działali. 

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Przy okazji przetestowałem zakup z lidla - młotowiertarka się sprawdziła dziś na budowie. Napewno przyda się przy wykuwaniu bruzd pod instalacje odkurzacza. 

blog budowlany - mojabudowa.plKomentarze (1)
autor:madic27  dodano: 2017-10-27 | 17:00:38
Młotowiertarka-przydatne narzedzie! Pewnie na wiosne beda juz docelowe drzwi i brama:-) Pozdrawiam...

Odkurzacz centralny - projekt

autor: budowajablonkig2 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Trochę poczytałem o tym Retraflex-ie oraz HAH - Hide a Hose i chyba się z tego wyleczę. Kilka osób miało z tym problemy szczególnie przy długich wężach. Dostałem kosztorys - 2800 pln wykonanie przez firmę i muszę to przemyśleć. Przy tym systemie należy również brać pod uwagę mocniejszą jednostkę centralną min.5 tyś.

Opcją druga którą rozważam to wykonanie instalacji samemu ale pod zwykłą instalację - wąż wtykany w scianę o max długości 9m. Poniżej zrobiłem już nawet projekt jakby to wyglądało. W tej opcji też wystarczy słabsza jednostka w granicach 3,5-4 tyś pln.

Jednostka Centralna Cyclovac umiejscowiona w garażu, wyrzut w ścianie bocznej. Gniazdo w garażu przewidziane do sprzątania kotłowni/garażu oraz samochodu w garażu lub na podjeździe. Podejscie pod Wally Flex w wiatrołapie -  https://cyclovac.pl/s/wallyflex.html  - dla nie wtajemniczonych to coś takiego.

Główne gniazdo obsługujące parter byłoby zlokalizowane zaraz za wiatrolapem na ścianie przed wejściem do łazienki. No i w kuchni słynny VROOM.

Na piętrze dwa gniazda.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl
Komentarze (6)
autor:dada88jablonki-g2  dodano: 2017-10-24 | 10:15:07
My mamy rozprowadzona zwykla instalacje. Mamy podobna ilość i rozmieszczenie. W korytarzy robimy tylko tak jak w kuchni -slynny VROOM
autor:pogodny1ja  dodano: 2017-10-24 | 10:52:17
My mamy rozprowadzoną zwykła instalację przez firmę DOMAN
https://www.doman.com.pl/ceny
U nas równiez pod uwagę wzięliśy 9 m wąż podłączany do gniazda i tak na poddaszu mam 2 jedno w korytarzu i jedno w garderobie na parterze 2 gniazda zwykłe (salon przy klatce schodowej i w garażu) i 2 szufelki (pod zlewem w kuchni i w wiatrołapie w cokole szafy zaplanowana). Całość z montażem wyszła nas za ten I etap jakoś ok. 1400zł.
autor:rubynowa  dodano: 2017-10-24 | 22:20:03
Projektować gdzie najlepiej zrobić gniazda, najlepiej na bazie pochodzenia ze sznurkiem po budowie (o długości docelowego węża) :)

No i jak koleżanka, polecam Vroom.
https://www.youtube.com/watch?v=AnKUByfZi0g&t=2s
Odpowiedź do rubynowa
autor:budowajablonkig2  dodano: 2017-10-25 | 08:55:40
A wy gdzie u siebie przewidzieliscie gniazda i jak długi wąż?
Odpowiedź do budowajablonkig2
autor:rubynowa  dodano: 2017-10-25 | 17:14:42
Wyślę Ci na maila!
Odpowiedź do rubynowa
autor:budowajablonkig2  dodano: 2017-10-25 | 20:35:37
Podziękował :)

Odkurzacz centralny - system Retraflex

autor: budowajablonkig2 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Napewno będziemy montować odkurzacz centralny, skłaniam się na system Retraflex czyli chowany wąż w ścianie. Czy może ktoś z tutejszych budujących montował u siebie coś takiego?

Zwykłe gniazdo z węzem wtykanym planuje tylko w garażu + dwa gniazda Retraflex parter + piętro. Wiem, że latanie z wężem nie należy do najprzyjemniejszych a potem jeszcze jego zwijanie i chowanie - to rozwiązanie jest bardzo fajne.

No i teraz muszę się zastanowić czy sam to już zamawiać i rozkładać czy zlecić komuś.

Z tego co się zorientowałem, wszystko jest tutaj do nabycia - https://cyclovac.pl/shop/41-system-retraflex.htmlKomentarze (2)
autor:wichrowewzgorza  dodano: 2017-10-23 | 11:46:28
Witam, ja miałem zamiar. Nasz dom to 400 m.kw.Piwnica,parter i poddasze.W sumie wyszlo nam że musze miec 5 przewodów. Koszt z retraflexami- 25.000 zł. Poddałem się. Ale zdecydowałem się prócz konwencjonalner rury którą niestety będziemy wlec od pokoju do pokoju,od piętra do piętra na dwa krótkie retraflexy . Jeden w kuchni , drugi w korytarzu jakozamiennik automatycznej szufelki.Przewód krótki- trzy metry po rozciągnięciu, w kuchni usytuowany nad blatem kuchennym , w korytarzu wszafce na buty......
autor:nani  dodano: 2017-10-23 | 14:06:54
Ja nie mogę, ale świat jest mały. Ta sama firma montowala nam okna. Radom pozdrawia

Czas na majsterkowanie ;)

autor: budowajablonkig2 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Lubię majsterkować nie ukrywam :) dziś czas zająć się konserwacja szlifierki boscha PWS 620S. Ma przeszło 25 lat i dobrze się sprawowała. Jeszcze gdy moj tata żył jej używał wiec jakiś sentyment pozostał. 

Ostatnio na budowie była potrzebna i dokończyła cięcie szpilki, którą musiałem połączyć płatew w więźbie. Pod koniec cięcia zaczęła się dziwnie zachowywać i się zblokowała. Efekt rozleciało się po 25 latach łożysko kulkowe. 

Fajnie jest to, że do takich narzędzi można znaleść części zamienne znalazłem taki oto sklep zamówię kilka pierdułek za 30 złotych i będzie działać kolejne 10 lat ;) polecam sklepik można dokupić do różnych marek części zamienne link: http://www.czesci.narzedziabaxo.pl/czesci/0603273137/bosch

Ktoś powie po co można kupić nowa w markecie - można oczywiście ale wtedy brak jest satysfakcji, że można było przywrócić narzędzie do życia.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl