Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinebudowajablonkig2 blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: DOM W JABŁONKACH (G2)
73188 odwiedzin | wpisów: 227, komentarzy: 894, obserwuje: 149

Materiał na poziomą izolacje chudziaka

autor: budowajablonkig2 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

W związku z tym, że w miejscu gdzie realizowana jest moja budowa na podstawie przeprowadzonych badań gruntu ustalono, że poziom wód gruntowych jest na poziomie 1.7-1.9m i może się zmniejszać w zależności od pory roku (opady, roztopy etc) 

Zgodnie z sugestią mojego kierownika budowy w takim przypadku należy zadbać o poziomą izolacje posadzki, aby zapobiec kapilarnemu podciaganiu wody/wilgoci. U mnie za izolacje na chudziaku posłuży papa termozgrzewalna, zgrzana z zakladami papy, które wystają spod ścian. 

Nie idę w oszczędności jak większość inwestorów i nie będę kładł samej folii, ponieważ folia nie izoluje od wilgoci (nie ważne jak gruba by ona była). Na chudziak pójdzie papa 5.2mm, potem folia (aby oddzielić papę od styropianu) potem pójdzie warstwa styropianu, a potem kolejna warstwa z płyt PIR, folia i ogrzewanie podłogowe. 

Czekam na poprawki ze strony ekipy tynkarskiej i mam nadzieje, że w weekend zabiorę się za grzanie papy. 

A oto i papa, 23 rolki, po 5m2 w rolce, czyli łącznie 115m2.

Papa marki Matizol Uni Standard W-PYE PV 250 S52 (grubość 5.2mm bardzo gruba nie da się przerwać ręcznie!) zakupiona w Castoramie z wyprzedaży po 25zł za rolke. 

W sumie koszt 575 pln versus koszt 2 warstw folii budowlanej każdy może sobie wyliczyć czy warto oszczędzać niecałe 300zł. Bez porównania po położeniu nie martwię się, ze ktoś uszkodzi izolacje. Komentarze (13)
autor:jablonki  dodano: 8 miesięcy temu
Też sam grzałem. Potrzebna jest jedna osoba bo samemu ciężko.
Osoba powinna mieć szczotkę by dociskać papę i ew pręt zbrojeniowy do rozwijania.
Odpowiedź do jablonki
autor:budowajablonkig2  dodano: 8 miesięcy temu
Sam nie będę wspierać będzie mnie teść
Tytuł: Podlogowka plus papa
autor:jwrkris  dodano: 8 miesięcy temu
Czy w domu będzie ogrzewania podlogowe? Jesli tak to czy nie boicie sie że będzie smierdzialo papą w domu?
Odpowiedź do jwrkris
autor:budowajablonkig2  dodano: 8 miesięcy temu
Podlogowka będzie w 100%, grzejniki będą tylko drabinki elektryczne w łazienkach.
Nie wiem gdzie naczytałeś się głupot o tym, że papa śmierdzi od podłogówki ale to tak jak z tynkami cementowo-wapiennymi, które lepiej oddychają.... względem gipsowych. Jak się wszystko zagruntuje i nałoży farbę i styropian na zewnątrz 20cm to, która strona maja oddychać... Czasem pseudo budowniczy chcą zabłysnąć w necie ale im to nie wychodzi a innym tylko mieszają w głowach.
Tytuł: Podlogowka
autor:avka  dodano: 8 miesięcy temu
Marcin wspominałeś o drabinka elektrycznych w łazienkach. Pytanie czy to lepsze rozwiązanie bo mój instalator proponuję mi drabinki ale podłączone w obieg podłogowe. Pytanie które rozwiązanie jest lepsze?
Odpowiedź do avka
autor:budowajablonkig2  dodano: 8 miesięcy temu
Wręcz powiedziałbym zmień instalatora..., nie miesza się układów, gdyż jest to nie efektywne, piec kondensacyjny musi się rozdwajać i grzać raz niska raz wyższa temperatura aby obsłużyć grzejniki co wpływa na większe zużycie gazu. Oczywiście instalator zaraz doradzi aby drabinki wpiąć w obieg podłogówki efekt będzie taki, że będą one tylko ledwo letnie - wiec znów lipa.
Nie rozumiem ludzi co robią podłogówkę na dole a grzejniki na górze tyle mitów jest a prawda jest taka, że należy obowiązkowo brać sterowniki do pokojów i cieszyć się ustawnoscia pokoi, mniejszym zużyciem gazu etc. Żadnych mieszanych instalacji, jak podlogowka to tylko w 100%
Odpowiedź do avka
autor:maja2gl  dodano: 8 miesięcy temu
zakładając że w łązience jest także podłogówka można spokojnie podpiąć grzejniki pod podłogówkę; zimą i tak będzie ciepło a jak się nie grzeje już podłogi to można zawory przykręcić i grzać tylko drabinki (np teraz grzejemy tylko w łazience wieczorami - nie ma wilgoci i ręczniki są suche);
Odpowiedź do maja2gl
autor:kamia2  dodano: 8 miesięcy temu
My mamy podłączone drabinki do podłogowe i założone grzałki do prądu, aby w lecie można było zwiększyć temperature gdy będzie taka potrzeba.
Tytuł: Podlogowka
autor:avka  dodano: 8 miesięcy temu
Obieg ma być podłączony z podlogowki. Ale też mnie właśnie zastanowiło że w okresach przejściowych kiedy podłoga będzie grzałka na minimum taka drabinka nie będzie spełniała swojej roli. No chyba że miejsce na ręcznik.
Odpowiedź do avka
autor:budowajablonkig2  dodano: 8 miesięcy temu
To co musiałabyś zapłacić instalatorowi za dodatkowe rury do tej drabinki z podłogówki przeznacz na drabinkę elektryczna.
autor:mokonski  dodano: 8 miesięcy temu
Ja wybrałem rozwiązanie grzewcze w 100% składające się podłogówki ALE w łazience na dole, u góry i pralni będą grzejniki drabinkowe z grzałkami elektrycznymi. Własnie na okresy przejściowe. Wszystko wpięte do rozdzielaczy podłogowych z pełną świadomością uzyskiwanej temperatury. Dodatkowo w garażu przewidziałem też jeden grzejnik pracujący na tej samej temperaturze np. na suszenie sprzętu narciarskiego.
autor:sagi87  dodano: 8 miesięcy temu
na przyszłość taka rada
nie kupujcie papy w castoramie bo to tylko przypomina pape, lepiej jechać na skład z art dachowymi i kupić papę cieńszą ale na porządnym zbrojeniu. Jeżeli papa bez problemu się rozdziera to jest to niestety g...
Odpowiedź do sagi87
autor:budowajablonkig2  dodano: 8 miesięcy temu
Wszystkie na składach byly o kant dupy, ta z castoramy jest na grubszym zbrojeniu i ma 5,2mm grubości Srry ale nie przerwiesz jej ręcznie, nawet ciężko się ja tnie nożem do tapet... wiec porównywałem produkty i jednak ta grubsza z castoramy była lepsza. Wiec niezgodne się z twoja wypowiedzią
Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:49883
Liczba wpisów:206976
Liczba komentarzy:874957
Liczba zdjęć:765229
Użytkownicy online:325