Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinebudowajablonkig2 blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: DOM W JABŁONKACH (G2)
28935 odwiedzin | wpisów: 125, komentarzy: 324, obserwuje: 79

Kominy wybrane

autor: budowajablonkig2 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Trochę czasu spędziłem nad wyborem kominów, przejrzałem wszystkie począwszy od Schiedel, Plewy, Jawar, Leier, Konekt - wybór padł jednak na polski produkt firmy brata.pl

Do salonu do kominka wybrałem komin systemowy Brata uniwersal wysokość 8,66 m ( SW 36x50x33) + do tego zestawu od stropu pustaki wentylacyjne 2 x W2 wysokość 5,66 m ( 24x36x33) pustaki - 34 sztuki 

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

W kotłowni z przeznaczeniem pod piec kondensacyjny będą wyłącznie pustaki systemowe z keramzytu również Brata + wentylacja.

SW2 spalinowy + podwójna wentylacja (55x36x33) wys 8,66 - pustaki 26 sztuki + od stropu pustaki W3 ( 52x24x33) wys. 5,66 - 17 sztuk pustaków. 

W pustak kominowy- spalinowy będzie włożona rura 125/80 kwasoodporna od pieca kondensacyjnych. Dlaczego tak a nie 80 w kanał wentylacyjny? Ponieważ gdyby piec zaciągał powietrze do komory spalania poprzez przestrzeń wewnętrzną pustaka wychladzałby powietrze w efekcie czego piec ma mniejsza efektywność etc. W konsensatach po to jest przyłączenie 125/80 w ten sposób  powietrze zaciągane do komory ogrzewa się przy ściance odprowadzanych spalin.

Zamówienie złożone w internetowym składzie budowlanym siedziba w Pruszkowie (Budiker.pl) polecam miły i rzetelny kontakt z doradcą handlowym p. Adrianem Bombińskim tel.512 387 100, który zaproponował przystępna cenę i wygrał w ostateczności względem składów w których się zaopatrywałem po sąsiedzku.

Blisko nie zawsze oznacza przystępna cenę dla Inwestora, przekonałem się o tym już kilkakrotnie. I tak moi skład w którym się zaopatrywałem wypadł najmniej korzystniej... a zostawiłem tam sporo gorówki. Ja rozumiem, że każdy chce zarobić ale nie za wszelka cenę kosztem budujących się ludzi, który często i gęsto zadłużają się na 30 lat w bankach na wymarzony dom.

Drodzy dostawcy zarabiajcie uciciwie ale stosując rozsądne marże. Jestem akurat osoba, która mocno porównuje ceny (mam wiele wspólnego z branża sprzedażowa, wiec triki na mnie nie działają) ponadto cenie sobie dobra i uczciwą obsługę. Jeśli ktoś gra ze mną do jednej bramki, uczciwie będę go polecał swoim sąsiadom, którzy się zamierzają budować obok mnie lub moim znajomym. Tym, którzy chcą szybko się wzbogacić moim kosztem dziękuje. 

Reasumujac dostawa kominów planowana na Poniedziałek-Wtorek - przesyłka kurierska na palecie. W poniedziałek planowo dostawa materiału na więźbę od wspominanego p. Tadeusza, opóźnione rozszalowywanie stropu i podpór i ogień do przodu bo normalnie źle się czuje jak robota stoi w miejscu. Komentarze (5)
Tytuł: Cena
autor:radomir82  dodano: 8 miesięcy temu
Jaka cena za kompletny komin?
Odpowiedź do radomir82
autor:budowajablonkig2  dodano: 8 miesięcy temu
Który masz na myśli bo są dwa ;)
Tytuł: komin
Odpowiedź do budowajablonkig2
autor:radomir82  dodano: 8 miesięcy temu
Systemowy do kominka
Odpowiedź do radomir82
autor:budowajablonkig2  dodano: 8 miesięcy temu
2100 pln
autor:katarsis  dodano: 8 miesięcy temu
Myśle, ze dobry wybór bowiem w czterech budynkach zamontowaliśmy system brata i generalnie ok.
Radzę tylko przypilnować wykonawcę bo jest fajna instrukcja w zestawie ale u mnie górale średnio się nią interesowali. Szczególnie zwrócić uwagę jak zamontowane elementy na szczycie komina i czy zgodnie z instrukcja.
Gdy mój tata wszedł kiedyś na dach i zobaczył jak to zrobili "górale" to leciały przecinki. Efekt taki ,ze tata sam poprawiał a górale się nasłuchali.
Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:42521
Liczba wpisów:201087
Liczba komentarzy:852546
Liczba zdjęć:738056
Użytkownicy online:433